Hoppál: a 2006-os rendőrterror a baloldal lelkén szárad
2013. június 29. szombat 15:26

A baloldal lelkén száradnak a 2006. őszi események - mondta a Fidesz szóvivője szombaton Pécsett sajtótájékoztatón.
"Figyelmeztetés a Bajnainak ajándékozott póló"
Ebben a politikus azt kérte, hogy a közgyűlés mondja ki: 2002 és 2010 között emberi jogi válsághelyzet volt Magyarországon, a 2006. őszi rendőrterror súlyos következményekkel járt, és elfogadhatatlan, hogy nem történt meg az elkövetők, köztük a korábbi miniszterelnök felelősségre vonása.
"Akiknek kilőtték a szemét, vagy akiket egy éjszakán át meztelenül térdeltettek a gyűjtőfogház udvarán, nem úgy gondolják, ahogy az Európa Tanács, hogy semmiféle visszaélés nem történt" - hangsúlyozta Hoppál Péter. Hozzátette: a 2006-os események egyértelműen a baloldal lelkén száradnak.
A politikus szavai szerint "Gyurcsányék, Bajnaiék, ha kellett, a rendőrterror eszközeihez nyúltak, vagy a maffiával ültek le egy asztalhoz egyeztetni a választások elcsalásáról. A módszerekben nem válogattak, és ma is azt látjuk: képesek erőszakos cselekedetekért az utcára menni és bárkivel szövetkezni."
Hoppál Péter örömének adott hangot, hogy az Európa Tanács nem indított megfigyelési eljárást Magyarországgal szemben, mert úgy találta: az országban érett demokrácia van, a demokratikus intézmények jól működnek.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hétágra süt majd a nap, már-már...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Új menetrend szerint közlekednek a...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Robogóval ütközött egy mikrobusz...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- A Külső-Bédán tehetünk szombaton...
- Pedagógusok szerint a korábbiaknál...
- Állatvédők: ne a költési időszakban...
- Csaknem nyolcvanezren tettek...

