Holnap megnyitják a siklósi termálfürdőt

2010. augusztus 05. csütörtök 16:17

A fürdő átadása eredetileg július 24-én lett volna, de miután egy munkás a megnyitó előtti napokban súlyos balesetet szenvedett az építkezésen, elhalasztották. A hivatalos megnyitó ma zajlik, a fürdőközönség pedig holnaptól látogathatja a fürdőt.

A fürdőberuházást az önkormányzat saját erőből valósította meg, fedezetét kötvénykibocsátásból teremtette elő. A kivitelező 25 évre a fürdő üzemeltetését is vállalta, ezen idő alatt 800 millió forintot fizet az önkormányzat kasszájába.

Marenics János siklósi polgármester korábban azt mondta: nem tartja kockázatosnak, hogy a fürdő önkormányzati beruházásból épül, mert a vállalkozásba néhány éven belül magántőkét is igyekeznek bevonni, s az csökkenteni fogja az önkormányzat anyagi terheit. A polgármester attól sem fél, hogy a fürdő látogatottságát a szomszédos Harkány nemzetközi hírű fürdője csökkentené.

A termálfürdő holnap reggel kilenctől látogatható, a belépőjegy 1000 Ft lesz. Aki az esti Dáridóra is kíváncsi Lagzi Lajcsival és vendégeivel, annak 2500 forintjába kerül a mulatság.

EQM