Hétköznapok és büszke tradíció
2008. június 30. hétfő 21:02

A szervezők - kedvcsinálóképpen - már a fesztivál hivatalos kezdése előtt különböző kísérőprogramokkal kedveskednek az orientalizmus iránt érdeklődők számára.
A műsorsorozaton kiemelt vendégként szereplő Japán hétköznapjai, valamint művészete kerül középpontba az egerági Arany János Általános Iskolában rendezett előzetes kiállításon. Az érdeklődők Rédei Magda japán regéket és mondákat ábrázoló könyvillusztrációi mellett az ősi sumér eposzhoz, a Gilgameshez készített képeit is megnézhetik.
A Japán Alapítvány rendezésében további tárlatokon nyerhetünk betekintést a felkelő nap országában honoló szokásokba. A mindennapokat bemutató kiállítás mellett méltán tarthat számot komoly érdeklődésre a klasszikus japán babákat bemutató tárlat, de a japán-magyar gyermekrajz cserekiállítás is.
Ugyanezen a helyszínen látható még Takács Dezső jemeni rézkarcokból, valamint Bozsó Ágnes indiai képekből készült összeállítása is.
Időpont: 2008-06-30
Helyszín: Egerág; Arany János Általános Iskola
Megtekinthető: munkanapokon 8-16h-ig
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A vásárcsarnok népszerű árusa, Kovács...
- Veszélyes élősködővel fertőzött...
- Pécsi vásár: lassan betelik a pohár a...
- Szomorúan indul a hét, úgy is...
- Pirkadat előtt csapott le a NAV a...
- Két baranyai várost céloznak meg a...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Ön is kapott tévesen pénzt a MÁV-tól?...
- Hétfőn landol Pécs-Pogányban az első...
- Programokkal várják a családokat a...

