Gerner Zsuzsa lett a német tiszteletbeli konzul Pécsen
2014. január 29. szerda 14:55
A német szövetségi elnök Dr. Gerner Zsuzsannát nevezte ki Pécs új, tiszteletbeli konzuljává. Dr. Matei I. Hoffmann német nagykövet január 29-én nyújtotta át részére a kinevezési okmányt, január 30-án pedig Pécsen kerül sor az ünnepélyes hivatali beiktatásra.
A tiszteletbeli konzul illetékes a Magyarországon letelepedett német állampolgárok ügyében konzuli esetekben és szükséghelyzetben. Ezen kívül foglalkozik még a Magyarország és Németország közötti gazdasági és kulturális kapcsolatokkal, valamint kíséri a hivatalos delegációkat.
2014. februárjától a tiszteletbeli konzul irodája a Pécsi Tudományegyetem központi épületében, a Vasvári Pál utca 4. szám alatt található.
Dr. Gerner Zsuzsanna a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara Germanisztikai Intézetének helyettes igazgatója és a Német Nyelvészeti Tanszék vezetője, valamint a Bölcsészkar dékánhelyettese.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Meleg, napsütéses nap vár ránk szombaton
- Ha bajba kerül az Adrián, magyar...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Buszok járnak a vonatok helyett...
- Hatalmasat bukta lett a vége egy...
- Több mint száz épületben pusztítottak...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...
- A földről és a levegőből is irtják a...
- Tűzhelyen felejtett olaj miatt...
- Kétnapos búcsúra várják a híveket a...