Fidesz: nagy szükség van a TAKÁ-ra
2008. június 25. szerda 14:16
„A Fidesz-KDNP Frakció örömmel üdvözli a TAKA (Társaság a közérdekű adatokért) megalakulását, munkáját, és egyetért a társaság céljaival. Kifejezetten örülünk annak, hogy Pécsett alakult meg az országban elsőként egy olyan szervezet, amely a közérdekű adatokat (és a lényegében a közpénzek felhasználást és módját) kívánja nyilvánosságra hozni.
Sajnos azt tapasztaljuk, valóban szükség van Pécsett egy olyan szervezetre, amely kész akár jogi úton is érvényt szerezni az állampolgári jogoknak, a városvezetés berkein belül ugyanis „divat" a titkolózás (lsd.: EKF-hatástanulmány), az információk visszatartása.
A város aggasztó gazdasági mutatói pedig azt indokolják, hogy minél átláthatóbb legyen az önkormányzat működése, a városi vagyon és a közpénzek felhasználása, illetve a városvezetés pénzügyi manőverei.
Reméljük, és bízunk abban, hogy a TAKA sikeresen tudja majd nyilvánosságra kényszeríteni azokat a közérdekű információkat, adatokat, szerződéseket, amelyeket az ellenzéki képviselők sok esetben (például kényszerű titoktartási szerződések miatt) nem tehetnek meg.
Nagy Csaba
frakcióvezető-helyettes
Pénzügyi Bizottság elnöke"
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Mesélnek a képek, merengünk a múltak...
- Mediterrán hangulat T. Varga László...
- Vastapssal díjazta a közönség a Pécsi...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Egy sebész a műtőben villogjon, ott...
- Orbán Viktor: fel kell készülni, hogy...
- Eltűnt egy 14 éves pécsi kislány,...
- Már tényleg unalmas: újabb ködös,...
- Orbán Viktor Mohácson: hadüzenet a...
- Kocsis Máté Mohácson: a választások...

