Felvonulás és összművészeti performansz a Színház téren
2011. szeptember 13. kedd 12:26
A Pécsi Szín-Tér Egyesület a „Miénk a tér" elnevezésű projektjének megvalósítása keretében gyárvárosi és Hősök terei 10-18 éves fiatalokkal végeznek közösségi művészeti eszközökkel közösségfejlesztő munkát, mely egy összművészeti felvonulásban és nyilvános performanszokban csúcsosodik ki Pécs közterein.
Az október közepén megrendezendő esemény során a résztvevők a Major utcából vonulnak a Színház térre. A menetben a fiatalok és az őket kísérő fiatal pécsi és budapesti művészek utcaszínházi produkciókat, zsonglőr mutatványokat, menetzenét adnak elő, és vonultatják az általuk festett nagyméretű festményeket a társadalmi részvétel fontosságáról, az esélyegyenlőségről.
A program interaktív része egy közös zenélés, melyben az összes jelenlévő részt vehet, és préselt falemezeken (stencilek és akrilfesték használatával) festmények készítése az említett témáról. A fiatalok által festett és a menetben „megutaztatott" nagyképeket a Színház téren a program ideje alatt paravánokra állítják ki.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egyetlen baranyai városra...
- Kigyulladt Újmohácson a rendelőnek is...
- Súlyosan megsebesítette anyját és...
- Villámcsapás borított lángba egy...
- Zavarta, hogy sír, eltörte csecsemője...
- Melegszik az idő, akár harminc fok is...
- Egyszerre két ponton is meggyulladt a...
- Szexuális erőszakkal gyanúsított...
- Elkezdődött az egyhetes rendőrségi...
- Feladta magát Nyerges Zoltán, a...