Feljelentések a Pécs Holdingnál
2010. április 07. szerda 20:56

A Holding-vezér szerint a problémák eredője a vagyonkezelési és városüzemeltetési feladatok összevonásától datálhatóak. Ennek jelentős vagyonvesztés lett a következménye és egy elhibázott beruházás - utalt az Expo Centert érintő ügyekre. A város megacége egy ideje már nemcsak a szükséges közfeladatokat látta el, hanem vállalkozásjellegű, nem kötelező tevékenységeket is végzett, amelyek veszteségeit azonban csak az ingatlan-értékesítésekből befolyó forrásokból tudta fedezni.
Az elmúlt fél év intézkedései révén több százmillió forintos megtakarítást realizáltak és végsőkig leegyszerűsítették a szerkezeti struktúrát: többek között „indokolatlan" ügyvezetői posztokat szüntettek meg, továbbá központosították ezen társaságok jogi, könyvelési és munkaügyi funkcióit.
Rossz munkavégzés miatt több dolgozót is elbocsátottak: a cégvezető példaként hozta fel egyik ex-munkatársuk esetét, aki az útfelújításokat és -felbontásokat őrző öt évnyi adatállományt letörölt a számítógépekről, szerencsére azonban az adatok máshol is megvoltak, így nem vesztek el. Mint újságírói kérdésre válaszolva Kiss Tibor hozzátette - ismeretlen tettes ellen - több esetben feljelentéseket is tettek.
- A jövőben igyekszünk kilépni az olyan városüzemeltetési megállapodásokból, amelyek sem minőségi sem pedig anyagi oldalról nem előnyösek a társaság számára - emelte ki az igazgató.
A Gámán Kft.-vel kötött parkolási szerződés lehetséges módosításának feltételeiről jelenleg is tárgyalnak, de Kiss Tibor szavai szerint a parkolási cég „taktikusan az időhúzásra játszik". Úgy látja, a 2011 novemberéig szóló kontraktus idő előtti felmondása előnytelen lenne a város számára, mivel a kft. kieső bevételeinek egy része után több százmilliós kártérítést igényelhetne, s külön megegyezés kellene például az automaták ügyében is, amelyet a cég akár le is szereltethet - a szerződés szerint.
Kiss Tibor úgy fogalmazott, a Holdingra nézve még a parkolásnál is hátrányosabb megállapodást kötött a város a téli síkosságmentesítési feladatok elvégzésére. Két lehetőség maradt, tette hozzá: vagy a kontraktus felmondása, vagy egy teljesen új szerződés aláírása. A legnagyobb költséghányadot ugyanis nem a BS-AXIS átalánydíja, hanem a járművek által megtett kilométerek és a kiszórt anyag után felszámított összeg jelenti, amely „rendkívül drágává teszi a szolgáltatást".
Mint kitért rá, a vállalkozót a Holding korábban kritikán aluli módon ellenőrizte. Kiss Tibor szerint az átláthatóság érdekében, a BIOKOM összes járművéhez hasonlóan itt is GPS-ek beépítése jelentené a megoldást, ehhez azonban - jegyezte meg - a BS-AXIS nem járul hozzá. E megállapodást csak akkor tudnák felmondani, ha bizonyíthatóan ellehetetlenülne a város közlekedése.
Kiss Tibor kitért a pécsi útprogramra is. Mint mondta, az elmúlt években erre fordított 400 milliós összeg hozadéka - megfogalmazása szerint - nem látható az úthálózaton, s hasonlóan vélekedett a több mint négymilliárdos forrással bíró Sopianae-tervről is. Megemlítette, ennek eredményeképpen például felbontották a Swietelsky Kft.-vel kötött keretmegállapodást, mert egy átvilágítás után kiderült, hogy az általuk küldött számlák és építési naplók nincsenek szinkronban, sőt olyan területeket is igyekeztek elszámolni, ahol nem történt munkavégzés.
Mint zárszóként hozzátette: ennek is feljelentés lett a vége.
Balikó Gergő
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Nagyot fog csalódni, aki napsugaras,...
- Álomházasságot dúlt fel Ördög Nóri
- Úgy tűnik, a Hunyadi utcában...
- Angliáig jutott a Mohácsi-szigetről...
- Beszorult egy ember a roncsok közé...
- Mutatjuk, mire hajtanak a NAV...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Késéssel közlekednek a vonatok a...