Erdélyiek művei a Kisgalériában
2008. október 01. szerda 16:49

Kocsis Rudolf, 1963-ban született az Arad megyei Kisjenőn. 1999-től adjunktusként dolgozik a temesvári egyetem képzőművészeti karán. 2002-ben Pécsett szerzett doktori fokozatot; itteni mestere Bencsik István szobrászművész. Huszonegy egyéni kiállítása volt hazájában és külföldön, részt vett több csoportos kiállításon, biennálékon, valamint alkotótáborokban.
A tárlat másik kiállítója, Stroia Iosif grafikusművész 1961-ben látta meg a napvilágot Szászvárosban, Hunyad megyében. Rajztanári diplomáját a temesvári egyetem művészeti karán szerezte 1975-ben.
Főként kiállítási katalógusokat, valamint monográfiákat és könyvek grafikai tervét készíti azóta, emellett könyvkiadással is foglalkozik. Munkái állami- és magángyűjteményekben találhatóak, Romániában, Magyarországon, Németországban, az Egyesült Államokban, Kanadában, Ausztráliában és Japánban.
Időpont: 2008-10-02
Helyszín: Pécsi Kisgaléria
Megtekinthető: október 12-ig 10 és 18 óra között
(Képünkön: Kocsis Rudolf alkotása látható - Forrás: krudolfart.uw.hu)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ön is kapott tévesen pénzt a MÁV-tól?...
- Két baranyai várost céloznak meg a...
- Programokkal várják a családokat a...
- Zsúfolásig megtöltötte a közönség a...
- Megújult a szerb ortodox kápolna...
- Tragédia az orvosin - Gergő túlélte
- Viharos széllökések miatt adtak ki...
- Pirkadat előtt csapott le a NAV a...
- Sztrájk és felvonulások bénítják meg...
- Vasárnap is erős marad a szél, újabb...

