Bozótirtást végeztek a Darázs-kútnál
2015. július 29. szerda 12:23
Benőtte az erdő a forráshoz vezető kis ösvényt, ezért egy forrásépítő nekilátott a bozót irtásának - olvasható a Baranya Megyei Természetbarát Szövetség honlapján.
Vitt magával metszőollót és egy nagyobb favágó ollót, hogy a benőtt hársakat kicsipkedje, úton hevert karvastagságú levágott ágas husángokkal is találkozott.
Egy vastag bükköt vágtak ki az út mentén és az úton hagyták a nyesedékeket, ezért egy kupacba vonszolta. Ezen túljutva már látta ismét a nyilazott jelzést, de amerre mutatott csak benőtt fiatal hársak és szederinda volt mindenütt, de a forrásépítőnek köszönhetően a túrázok, már akadálytalanul juthatnak el a forráshoz.
A padon megpihenve eszébe jutottak a régi túrák, amikor még fiatal turistaként a „régi nagyokkal" túráztak a Mecseken és legtöbbjüknél a hátizsákban lapult a metszőolló rongyba csavarva. Ha olyan szakaszhoz értek elővették és metszették a belógó ágakat és szederindákat. Lehajoltak az útra hullott száraz fáért és odébb dobták. Első szempontnak tartották a környék szépítését.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szerdán már ismét nagyon befűtenek,...
- Pontyokból érkezett utánpótlás két...
- A pécsi börtönnél is működik az...
- Rengeteg pénzt fizetett vissza a MÁV...
- Szeptembertől ismét emelkedik a...
- Nem látjuk őket, de az éneküket...
- Zivatarokra, jégesőre figyelmeztetnek...
- Négy héten át Kelenföld lesz a pécsi...
- A helyzet fokozódik: 38 fokos hőség...
- Még mindig zárva egy sáv az M6-oson...