Beperelte Mészáros az önkormányzatot
2008. november 27. csütörtök 19:50

Mészáros András az MTI-nek elmondta: azért fordult bírósághoz, mert jogtalannak tartja felmentését, ezért korábban kötött szerződése lejártáig, 2010 végéig igényt tart a fizetésére és nem vagyoni kártérítésre is.
A volt főigazgató a fizetésével és juttatásaival kapcsolatban a közelmúltban megjelent sajtóhírekre reagálva azt mondta, hogy erről csak akkor lehet valós képet kapni, ha ezeket a költségeket összehasonlítják más, hasonló pozícióban, hasonló intenzitással dolgozó vezető fizetésével és juttatásaival. Úgy vélte: a jövedelme és költségtérítései firtatásakor célszerű azt is megvizsgálni, mit hozott ő a városnak, a programnak, mi volt a munkája eredménye.
Mint a helyi sajtóban nyilvánosságra került, sokba kerültek a program irányító szervezete, a Pécs2010 Menedzsment Központ közelmúltban menesztett vezetői, akik milliós fizetésük mellett tetemes telefonköltséget produkáltak és lakhatási támogatást is igénybe vettek. Mészáros András másfél milliós havi fizetése mellett idén júniusban 1,2 millió forintos sikerdíjat vehetett át, tizenhat hónap alatt 2,6 millió forint telefon- és internetszámlát produkált, emellett havi 120 ezer forint lakhatási támogatást is kapott.
Mészáros András csütörtökön az MTI-nek cáfolta, hogy lakhatási támogatást kapott volna. Azt mondta, a lakása bérletét maga fizette.
A főigazgatót október 9-én mentette fel posztjáról a pécsi közgyűlés. A lépést a Mészáros András iránti bizalomvesztéssel, a beruházások késlekedésével, szponzorációs bevételek elmaradásával és azzal indokolták, hogy nem javult a program társadalmi megítélése, Pécs nem tudott kilépni az EKF-előkészületekhez köthető "negatív hírspirálból".
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hamarosan módosul jó néhány baranyai...
- Tízmilliókat keresett egy baranyai...
- Fák árnyékában kicsit megpihenni...
- Hol csobbanhatunk Baranyában?...
- Két autó ütközött Mohácson, mentőre...
- Baleset miatt teljes útzár van a 6-os...
- Újra messzire száll majd az illata -...
- Nem tart sokáig a lehűlés, napokon...
- Baranyára is kiadták a...
- Megvan a pásztorkutyák baranyai...