Az se biztos, hogy lesz aki vállalja a LAKSZÖV elnöki posztját
2011. szeptember 20. kedd 18:55

Az elmúlt egy évben szinte csak a botrányokról számolhattunk be a Kertvárosi Lakásfenntartó Szövetkezet kapcsán. Az igazgatóságból tavaly kilépett Szondi István szerint ráadásul a LAKSZÖV továbbra is törvényellenes módon működik, hiszen a vezető testület a szükséges öt helyett csak négy tagot számlál. Úgy tűnik azonban, a szeptember 28-i küldöttgyűlés megoldást jelenthet a problémára, azon ugyanis várhatóan új elnököt választanak, aki egyben az igazgatóság tagja is lesz. A szövetkezetet jelenleg vezető Varga Sándorné nem indul a megmérettetésen.
Az egykori igazgatósági tag Szondi István szerint "nonszensz, ami a LAKSZÖV-nél zajlik".
- Mivel tavaly kiléptem az igazgatóságból, a tagok száma a szükséges öt helyett négy főre csökkent. Bár az alapszabályunk és a lakásszövetkezeti törvény is azt írja elő, hogy ilyen esetben rendkívüli küldöttgyűlést kell összehívni, ez elmaradt. Ehelyett inkább kijelentették, hogy megszűnt az igazgatóság - fogalmazott.
Mivel elnököt a küldöttgyűlés választ (azt pedig az igazgatóság hívhatná össze), tavaly óta a poszt üres, sőt, tanácskozás híján a pénzügyi mérleget sem fogadták el.
Szondi szerint azonban nem csak emiatt működik törvénytelenül a szövetkezet:
- Az alapszabályunkban rögzített: az alkalmazottak felett a munkáltatói jogkört az igazgatóság gyakorolja. Gyakorlatilag tehát nincs munkáltató. A törvénytelenségekért már büntetést is kapott a szövetkezet a bíróságtól.
Úgy tűnik azonban, a hiányos igazgatóság ellenére is vége lehet az ügynek. A törvény értelmében ugyanis a cégbíróság vagy az általa kijelölt személy is összehívhatja a küldöttgyűlést. Júliusban sikerült is összeültetni a küldötteket, ám akkor nem akadt elnökjelölt. Szeptember 28-án újra nekifutnak, de azt egyelőre nem lehet tudni, kik pályáznak (jelöli-e egyáltalán magát valaki) a tisztségre.
- Semmiképpen sem vállalnám el a faladatot, hiszen olyan helyzetbe hozták a szövetkezetet, melyből aligha lehet kimászni - mondta kérdésünkre Szondi István. - A megbízás csak jövő májusig szól, ennyi idő alatt pedig gyakorlatilag semmit nem lehet elvégezni, még a munkába sem lehet beletanulni - tette hozzá.
Mindenesetre a sikeres választás után az igazgatóság is újra teljes lenne, az elnök ugyanis a testületnek is tagja.
Felkerestük a Lakszövöt vezető Varga Sándornét is, ő azonban munkatársunknak röviden csak annyit mondott, nem indul az elnökválasztáson.
Palotás P.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Munkalehetőségek egy kihívásokkal...
- Csípős éjszaka után zivatarok...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Tévéostrom: a baranyai rendőrök úgy...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Alapításuk 150. évfordulóját...
- Angliáig jutott a Mohácsi-szigetről...
- Több mint másfél hónapja hiába...
- Megdőlt egy szakállas országos...