Autókat tört a pécsi horvát konzulátus ittas munkatársa
2008. november 26. szerda 08:13
Murai Ágnes közleményben számolt be arról, hogy a férfi még szeptember 26-án hajnalban, egy diplomáciai rendszámmal ellátott autót vezetve okozott több járművet is érintő balesetet. A kiérkező járőrök a helyszíntől kétszáz méterre igazoltatták a sofőrt, aki a Külügyminisztérium által kiállított igazolványt mutatott fel és közölte, hogy a horvát konzulátusnál dolgozik.
A rendőr alezredes közölte: mivel a férfi láthatólag ittas állapotban volt, vér- és vizeletvételre előállították. A szakértő megállapította, hogy súlyos fokú alkoholos befolyásoltság alatt állt a cselekmény elkövetésekor.
Murai Ágnes kitért arra: a pécsi rendőrkapitányság büntetőeljárást indított az ügyben és a szabályok szerint megkereste a Magyar Köztársaság Külügyminisztériumának protokollirodáját, hogy megtudja, a baleset okozója a kérdéses időpontban rendelkezett-e diplomáciai mentességgel.
A protokolliroda azt közölte, hogy a férfi diplomáciai szolgálatot teljesített, így a konzuli kapcsolatokról szóló 1963. évi bécsi egyezmény 43. cikkének 1. pontja értelmében mentességet élvez a magyar joghatóság alól. A rendőrség ezután előterjesztést tett a Pécsi Városi Ügyészség vezetőjének a nyomozás megszüntetésére.
Az MTI más rendőrségi forrásból szerzett információi szerint a horvát állampolgárságú férfi sofőri és biztonsági feladatokat lát el a konzulátuson, aznap éjjel egy fogadás résztvevőinek szállítása volt a feladata. Három autót tört össze, mellyel ötmillió forintos kárt okozott, személyi sérülés nem történt.
Fenyvesi Csaba ügyvéd, a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának docense a történtekkel kapcsolatban azt mondta: a hatóságok a jogszabályok szerint, helyesen jártak el, de szó sincs arról, hogy az esetnek nincsenek következményei.
Bár az elkövető büntetőjogilag nem vonható felelősségre, polgárjogi kártérítéssel tartozik, számolhat továbbá a munkáltató, a diplomáciai testület esetleges szankcióival is - tette hozzá.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Szerdán még kitart a kánikula, aztán...
- Érdemes szerdán korán kelni, csodát...
- Állatorvosi ügyelet az ünnepen...
- Szobrot kap a pécsi bányaló
- A pécsi püspöki palota, a kincstár is...
- Pécsett munkaversennyel, Mohácson...
- Felföldi László mutat szentmisét...
- Három hónapja eltűnt egy fiú Baranyából
- Jön a pécsi buszos sztrájk: ezek a...