A változatosság kedvéért: felhős ég és némi eső
2010. szeptember 16. csütörtök 07:15
Várható időjárás az ország területére csütörtök estig:
Ma országszerte erősen felhős lesz az ég, délen szakadhat fel a felhőzet hosszabb időszakokra. Délen kevesebb, északon több helyen fordulhat elő eső, zápor, Nyugat-Magyarországon egy-egy zivatar sem kizárt. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás.
A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 17-22 fok között, délkeleten 22 fok felett valószínű.
Időjárási helyzet Európában:
A Skandináv-félsziget felett van annak a nagykiterjedésű ciklonnak a középpontja, amely egész Észak-Európa időjárását meghatározza, de melegfrontja a kontinens fölé, egészen az Alpokig benyúlik. A ciklon területén erősen felhős vagy borult az ég, és többfelé esik az eső. Ezzel szemben kontinensünk keleti felén anticiklon helyezkedik el, ott eseménytelen az időjárás, a változóan felhős ég mellett csak elvétve fordul elő csapadék. A legmagasabb nappali hőmérséklet északnyugaton szinte mindenütt 20 fok alatt marad, keleten 20 és 25 fok között alakul, csak Oroszország északi részén van ennél hűvösebb. Európában a legmelegebb a Földközi-tenger partvidékén van, Spanyolországban 35 fok is előfordul.
Csütörtök estig a Kárpát-medence fölé nedves levegő áramlik, sok lesz felettünk a felhő, csak rövid napos időszakok lehetnek, de jelentős mennyiségű csapadék nem várható.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tragédiával indul a hét: gázolt a...
- Egyre melegebbre fordul, 33 fok is...
- Már fél éve hiába keresnek egy...
- Félmilliárd forintra pályázhatnak az...
- Valóság lehet az álom: egy új klinika...
- Dráma a tragédiából: a mohácsi...
- A Baranyában fészkelő fekete...
- Itt van Marco Rossi kerete - négy...
- Mi lesz veled, uránvárosi piac? A...
- Leáll a tévé, a telefon és az...