A Szigetvári Takarékszövetkezet adománya a PTE-nek
2008. január 18. péntek 17:28
A Pécsi Tudományegyetem európai szinten olyan nagyságrendű, hogy kiemelten fontos a régió cégeivel való széles körű kapcsolat - mondta Kiss Endre.
Gábriel Róbert rektor megállapította, hogy ez az együttműködés - a rektori programnak megfelelően nyitva a gazdaság felé - csak pozitív lehet.
Kiss Endre - úgy is, mint a PTE nemrégiben megválasztott tiszteletbeli szenátora - elmondta: eddig is voltak szép számmal olyan esetek, amikor egy-egy kart támogatott a Szigetvári Takarékszövetkezet, de most, elsőként a céljait hamar megfogalmazó Közgazdaságtudományi Karral írásban is rögzítették a megállapodást.
Hozzátette azt is: reméli, hogy a jogi és a felnőttképzési karral is hamarosan sikerül írásban rögzíteni az együttműködést, de nem zárta ki azt sem, hogy más karokat is támogassanak.
Rappai Gábor, a Közgazdaságtudományi Kar dékánja az aláírás után még elmondta: A mai oktatási piacon az kerül előnybe, aki a minőségi oktatáson túl olyan kiterjedt vállalkozói partnerkörrel rendelkezik, mely a hallgatók szakmai gyakorlatát, elhelyezkedését segíti.
Edupress
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tragédiával indul a hét: gázolt a...
- Még mindig él a pécsi vásár mítosza,...
- Eltűnt egy 14 éves pécsi kislány,...
- Háziorvosi rendelés felnőttek részére
- Hatos lottó: óriási változás jön...
- Elmarad a pásztorkutyák versenye az...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Pécsett is megkóstolhatjuk...
- Egy hónapon át nem a Keleti lesz a...
- Jön a vénasszonyok nyara, de ezt...