A közbiztonságról tartottak egyeztető fórumot
2022. november 15. kedd 13:19

Járási Közbiztonsági Egyeztető Fórumot tartottak Pécsett.
A Baranya Megyei Rendőr főkapitányság hétfőn rendezte meg a fórumot a Pécsi járás közbiztonság helyzetének értékelése, a problémák feltárása, a járási intézményekkel és hatóságokkal történő kapcsolattartás erősítése érdekében.
A rendezvényen a Pécsi járás polgármesterei, a nemzetiségi önkormányzatok vezetői, a rendőrség társszervei, az oktatási intézmények fenntartói és vezetői, valamint az egyházak képviselői vettek részt.
Az értekezletet Korontos Zoltán rendőr ezredes, a Pécsi Rendőrkapitányság vezetője nyitotta meg, köszöntötte a résztvevőket, majd ismertette a Pécsi járás közbiztonsági helyzetét.
A beszámolót követően dr. Szijártó István rendőr ezredes, a megyei rendőr-főkapitányság megbízott vezetője röviden bemutatkozott, kiemelte a szervezetek közötti együttműködés fontosságát, továbbá megjegyezte, hogy továbbra is építeni kell a rendőrség és az önkormányzatok, valamint a bűnmegelőzésben feladattal bíró állami- és civil szervezetek együttműködését, amellyel fokozható a jogsértő cselekmények elleni társadalmi fellépés.
Az interaktív fórumon többen felszólaltak, elmondták a személyes tapasztalataikat, valamint a résztvevők megbeszélték a felmerülő aktuális kérdéseket.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Új életre kelt, s már vissza is tért...
- Vádat emeltek egy öngyilkosságra...
- Folytatódik a parlament alakuló...
- Baranyában több helyütt is...
- Időseket megvezető álorvosok állnak...
- A mohácsi csata a nemzet történelme...
- Pécsett is elérhető a sajátsejtes...
- Záporokra, zivatarokra is...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...

