A Jobbik közleménye Révész távozása kapcsán
2010. augusztus 17. kedd 23:56
"Működési zavarok a pécsi Fidesz - MSZP - ÖPE városvezető koalícióban
Pécsett az elmúlt 20 év helyhatósági választástörténetének rekordját döntötte meg a Fidesz mai (augusztus 17-i) sajtóközleménye. Miszerint az ajánlószelvények gyűjtése közben elhagyja a fedélzetet az eddig egyik legfontosabb párt- és önkormányzati tisztségeket betöltő Révész Mária.
Ma már mindenki láthatja, hogy a Fidesz - MSZP - ÖPE városirányító koalíció (élén Páva Zsolt polgármesterrel, valamint a szintén fideszes Nagy Csaba alpolgármesterrel és Kunszt Márta MSZP-s alpolgármesterrel) válságba lavírozta a helyi kulturális életét.
Elmaradt a Szabadtéri Színpad fölújítása, nem kezdődött el az Anna utcai Horvát Színház bővítése, az épület állagromlásának következtében a Pécsi Nemzeti Színház és az ott helyet kapó Pécsi Országos Színház Találkozó ma már a fizikai veszélyeztetettségig sodródott. Hozzá sem kezdtek a volt Helyőrségi Művelődési Ház átalakításához és a külvárosi kulturális intézmények sem dúskálnak a javakban.
Tart a pályázat és így vezetőváltás előtt áll a Pécsi Nemzeti Színház és a Pécsi Kulturális Központ, de összevonás ürüggyel az eltávolítandó vezetők között szerepel az Ifjúsági Központ és Szivárvány Gyermekház igazgatója. A hónapok óta szakmai és kulturális vezető nélkül sodródó Expo Center banktörlesztése naponta 1, azaz egymillióba kerül a pécsieknek. Emellett pervesztés miatt a nyáron az egyik kivitelezőnek több mint 200 millió kifizetésére kötelezték a városvezetést.
Ugyanakkor a legutóbbi, június 10-i testületi ülés óta havi 900 ezer forintos fizetéssel egyszerre két állást tölt be Bozóky Anita, miközben az általa (valamelyik napszak 8 órájában) vezetett Cella Septichora beázásának kijavítására nem jut pénz. Ruzsa Csaba ugyanannyiért már nem csak az EKF Pécs 2010 Menedzsmentközpontot, hanem a Zsolnay Kulturális Negyedet is igazgatja, ami teljes mértékben összeférhetetlen, ezt csak a Baranyai Ügyészség nem veszi észre. Az EKF másik kiemelt beruházásánál, a Konferencia- és Kongresszusi Központnál a hiányos talajminta-vétel miatt több százmilliós többletköltség keletkezett. Megint csak a pécsiek terhére, s anélkül, hogy az EKF Pécs 2010 Menedzsmentközpont lebonyolítóinak a felelősségét megkeresték volna. Helyette a Fidesz - MSZP városvezető koalíció az EKF fejlesztési vezetőt októbertől - a koalícióstárs ÖPE tiltakozásának ellenére - pályázat nélkül betölthető, havi 850 ezer forintos fizetésű állással kínálták meg. De arra sem tudjuk a választ, hogyan és miből fogják napi több mint 2 millió forintért üzemeltetni ezt a „kultúrpalotát"?
Mára világossá vált; az 1998 és 2009 közötti szocialista és az óta a Fidesz - MSZP - ÖPE koalíciós városvezetés nem megoldotta, hanem tetézte a város kulturális problémáit.
Pécs jobbat, egy Jobbik vezetést érdemel!
Pécs, 2010. augusztus 17. kedd
Németh Zsolt,
Jobbik Magyarországért Mozgalom
pécsi elnök, országgyűlési képviselő"
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Aki teheti, ne most menjen...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Fehérre festik a síneket a pécsi...
- Jelentős lehűlés érkezik, visszaesik...
- Hatalmas tűz ütött ki Pécsett, a...
- Lángoló családi házhoz rohantak a...
- Pécsett mérték össze tudásukat az...
- Pótlóbuszok járnak szombaton két...
- Így itassuk a madarakat a nyári hőségben
- Heves zivatarok veszélyére...