56 milliós fejlesztés az Ormánságban
2011. augusztus 03. szerda 15:32
A Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség sajtóközleménye:
"EU-támogatásból valósult meg Sellyén a környék egyik legnagyobb munkáltatójának telephelyfejlesztése
Egy hátrányos helyzetű kisvárosban, a Baranya megyei Sellyén egy tavalyi pályázat eredményeként az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott több mint 30 millió forintos támogatással fejlesztették mintegy 56 millió forintos összköltséggel a könnyűiparban tevékenykedő PI-ER Technical Kft. telephelyét - utólagos hőszigetelés, nyílászárócsere, fűtés-korszerűsítés, teherlift kialakítása, szociális helyiségek felújítása -, illetve új raktárhelyiséget építettek, korszerű varrógépeket vásároltak, parkosítottak, kamionfordulót alakítottak ki.
A projektet megvalósításának célja az volt, hogy a "hagyományos" habosított béléssel ellátott mentőmellények mellett "új" típusú felfújódó mentőmellények gyártása valósuljon meg egy környezetbarát módon kialakított modern telephelyen.
A korábbi években komoly piaci verseny alakult ki a gyártani tervezett termékek piacán. Egyértelművé vált, hogy az egy lábon állás komoly veszélyeket rejt magában, a jövő útja a meglévő partnerek mind több termékcsoporttal való kiszolgálása.
Az "új" típusú mentőmellények gyártása azonban további kihívások elé állították a vállalkozást. A termelés beindításához szükségessé vált az eszközparkot fejleszteni, valamint a termelés költségeit optimalizálni a hosszú távú kereslet hatékony kielégítése érdekében.
A piaci kereslet folyamatosan a felfújódó mentőmellények felé fordul, ezért szükségessé vált a tevékenységi körben az "új" termékhez kapcsolódó termelési kapacitás megteremtése, a szükséges speciális varrógépek beszerzése.
A most felújított telephely jól megközelíthető, ám további infrastrukturális fejlesztések kelletek ahhoz, hogy a telekhatáron belülre kerüljenek a termelés során felmerülő raktározási, logisztikai feladatok ellátásához szükséges tevékenységek. Ilyenek a belső kamionforduló, mely lehetővé teszi a nagyméretű árufuvarozást végző tehergépkocsik használatát. Raktár kialakítása, mely a késztermékek költséghatékony tárolását teszi lehetővé. A modern nyílászárók, a megfelelő szigetelés, a teherlift, korszerű fűtés kialakítása, mind olyan megoldások, melyek környezetkímélő módon de alacsony költségek mellett segítik elő a tervezett bruttó hozzáadott érték létrejöttét.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, mint támogató, és a Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság, mint közreműködő szerv által támogatott DDOP-1.1.1/F-09-2010-0004 azonosítószámú pályázat megvalósítása 2010.02.19-én elkezdődött és 2011.07.26-án befejeződött.
Annak érdekében, hogy a projekt során megfogalmazott célok megvalósuljanak, valamint az új termékek előállítása folyamatos lehessen, 10 új munkahelyet hoztunk létre."
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Angliáig jutott a Mohácsi-szigetről...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...
- Magukat rendőrnek álcázva csapott le...
- Tragédia Baranyában: tóba fulladt egy nő
- Vádat emeltek egy baranyai drogbanda...
- Nyoma veszett egy 16 éves lánynak...
- Nepomuki Szent János ünnepére készül...
- Hideg éj után felhős napunk lesz...
- Tavaly négyszáz sérüléses balesetet...