1,36 milliárdos rendkívüli támogatást kap az államtól Pécs, az országban a legnagyobbat
2014. december 04. csütörtök 16:00
Több mint 12 milliárd forint rendkívüli önkormányzati támogatásról döntött a kormány, a forrást 1175 pályázó település között osztotta fel Pintér Sándor belügyminiszter és Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.
Az idei költségvetési törvény rögzíti, hogy a települési önkormányzatok rendkívüli támogatást kérhetnek kivételes esetben működőképességük megőrzése vagy egyéb, a feladataik ellátását veszélyeztető helyzet elhárítása érdekében.
A Belügyminisztérium a kormányzati portálon tudatta csütörtökön, hogy a kormány idén 12 milliárd 158 millió 670 ezer forintot ítélt meg a kérések alapján. A támogatást haladéktalanul átutalják.
Az intézkedés Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében érinti a legtöbb települést: előbbiben 214-et, utóbbiban 153-at.
A támogatott önkormányzatok átlagosan 10 millió forintos plusz forrásban részesülnek, a legmagasabb összeget Pécs kapja, a baranyai megyeszékhely 1 milliárd 362,5 millió forintra jogosult.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Változás előtt: csütörtökön végre...
- Akár Pogányból is elrepülhetünk a...
- Elrajtolt a Mecsek-rali, a Pécs...
- Újabb tíz százalékkal nő a...
- Brutális gyilkosság Pécsett:...
- Kitereli a településekről a...
- Orbán Viktor ismertette a nemzeti...
- A fenyőárusoknál is akcióznak a NAV...
- Jó, ha tudjuk: így etessük télen az...
- Harmadszor is elkapták az ittasan,...

