Megújult a szülészeti klinika újszülött intenzív osztálya
2009. október 03. szombat 11:57
A PTE tájékoztatása szerint a felújításnak köszönhetően a tavaly Bababarát címet nyert klinika 1991-ben létrehozott, jelenleg húsz újszülöttintenzív- és tíz koraszülöttággyal rendelkező osztálya már megfelel a modern, XXI. századi elvárásoknak.
A kivitelezés költségeinek nagy részét adományokból fedezték, a gyűjtést Horváth István, Szekszárd polgármestere indította el 2007 őszén, miután a gondos orvosi kezelésnek köszönhetően itt mentették meg koraszülötten világra jött harmadik gyermeke életét.
A fideszes politikus korábban az MTI-nek azt mondta: a klinikán tett látogatásai során azt tapasztalta, hogy bár a műszerezettség megfelelő, a gyógyítás körülményei nem a mai, inkább a XIX. századi állapotokhoz állnak közelebb.
A klinikára évente mintegy 300-320 koraszülött gyermek kerül nemcsak Pécsről, hanem a Dél-Dunántúl egész területéről. Közülük sokan 1500 gramm alatti súllyal születnek, a képzett orvosokból és nővérekből álló szakembergárda nyújtotta ellátásnak köszönhetően azonban mégis több mint kilencven százalékuk életben marad, és nem szenved az életminőségét tartósan befolyásoló egészségkárosodást.
Az intézmény szeretné folytatni a fejlesztéseket: új műtő, reprodukciós központ kialakítását és a klinika külső homlokzatának felújítását tervezik.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Azt kamuzta egy cég, hogy Suzukival...
- Javában tart az őznász - Óvatosan a...
- Baranyai sípmestert választottak egy...
- TOP-on: Matyi, Varga és Wenckheim
- Autóval ütközött egy motoros Orfű...
- A hét végéig még pótlóbuszozhatunk a...
- Dzsingi, azaz Varga Béla egyszer száz...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Rendkívüli bejelentés: több mint...
- Ellenfél nélkül: a pécsi Hart...