Intenzív képzés is lesz a tizedik Pécsi Sürgősségi Napokon
2015. szeptember 16. szerda 15:39
A PTE Egészségtudományi Kar Sürgősségi Ellátási és Egészségpedagógiai Intézete szeptember 16. és 19. között rendezi meg a Sürgősségi Intenzív Kuzust, melynek részeként kerül megszervezésre a X. Pécsi Sürgősségi Napok konferencia.
A szakmai rendezvény az idei alkalommal a sürgősségi ellátás humánerőforrás helyzetével, mint kiemelt témakörrel foglalkozik, de ezen felül számos aktuális kérdés is megtárgyalásra kerül hazai és külföldi neves előadók bevonásával.
A konferencia érdekessége, hogy a rendezvény előtt két napon keresztül az ország sürgősségi ellátást oktató egészségtudományi karairól érkező oktatók és hallgatók intenzív gyakorlati képzésen vesznek részt akut légútbiztosítás és betegosztályozás témakörökben, az ország el-ismert oktatóinak instrukciói mellett.
A konferencia két napja alatt az osztrák és német sürgősségi szakember ellátottságba is betekintést kapnak a résztvevők, különös tekintettel a napjainkban a sürgősségi osztályokra és a mentőkre nehezedő migrációs helyzetből eredő feladatok tükrében.
Forrás: PTE
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Gomolyfelhők zavarhatják szombaton a...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Hoppál Hunor a tévében pörköl oda a...
- Februárban kiderül, hány sasmadár...
- Elkészült a Honsa Kft. új gyártó- és...
- Levélben fakadt ki a Zsolnay család:...
- Egy újabb városban is kimutatták az...
- Tizenkét évet kapott a pécsi G....
- Több kocsival közlekednek a Mecsek...
- Idén tovább gyarapodhat a gólyák...

