Hasít a közgáz - jelentősen emelkedett idén a PTE-re jelentkezettek hallgatók száma
2015. július 29. szerda 13:55
A tavalyi adatokkal összehasonlítva a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karának alap- és mesterképzéseire jelentkezők száma tizenkét százalékkal emelkedett, ami kiemelkedő eredmény az egyetem karai között.
Az alapképzésre jelentkezők létszámnövekedésében a kar közlése szerint két tényező játszott szerepet. Az egyik az újonnan indított turizmus- és vendéglátás szak, amely mintegy harmadával emelte a felvettek számát.
Emellett a kar három olyan szakot (gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, turizmus és vendéglátás) is indít, amely a legnépszerűbb tíz szak közé került az idei felvételi eljárásban.
További bizakodásra ad okot, hogy a többi szakon is emelkedett azoknak a száma, akik a közgázon szeretnének továbbtanulni, összességében 33 százalékos növekedést produkálva.
A mesterképzési szakok nappali tagozatára jelentkező hallgatói létszámának az elmúlt években tapasztalható csökkenése is fordulni látszik. A hallgatók számára is talán jobban kirajzolódnak a mesterdiploma előnyei, és az alapdiploma utáni munkavállalással szemben idén többen választották a mesterfokozat megszerzését nappali tagozaton - ez a közgázra felvettek esetében 17 százalékos növekedést jelent.
Azok számára, akiket nem vettek fel, vagy most gondolkodnak a jelentkezésen, a pótfelvételi eljárásban még van lehetőségük jelentkezni, 2015. augusztus 10-ig.
Forrás: PTE
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Gomolyfelhők zavarhatják szombaton a...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Hoppál Hunor a tévében pörköl oda a...
- Februárban kiderül, hány sasmadár...
- Tizenkét évet kapott a pécsi G....
- Levélben fakadt ki a Zsolnay család:...
- Elkészült a Honsa Kft. új gyártó- és...
- Egy újabb városban is kimutatták az...
- Több kocsival közlekednek a Mecsek...
- Idén tovább gyarapodhat a gólyák...

