400 ágyas: egykapus sürgősségi
2010. január 28. csütörtök 20:05

A TIOP-pályázatból finanszírozandó fejlesztés eredménye egy valódi egykapus rendszer lenne, amelyben - Dr. Kollár Lajos, a pécsi klinikum főigazgatójának elképzelése szerint - az összes orvosszakma képviseltetné magát a jelenlegi C-ambulanciához kapcsolódó bővített részlegben. Itt végeznék el a sürgősségi beavatkozásokat, ugyanakkor a betegek továbbgondozásához szükséges legfontosabb kezeléseket szintén házon belül tudnák megoldani.
A tömb felújítása után ide költözik vissza a sebészet teljes vertikuma, de itt található a traumatológia, a kardiológia, a gasztroenterológia, valamint a Szívcentrum is. Az orvosprofesszor hangsúlyozta, az új rendszer kialakításának végső határideje 2012 év vége, de, mivel a munkálatok uniós kontroll mellett folynak majd, ezért egy lehetséges késés komoly következményekkel járna.
Mint arra Kollár Lajos rávilágított, ugyanezen határidőre kell befejezni a PTE klinikáinak intézményegyesítési folyamatait is, amelynek tervét még tavaly decemberben fogadta el az egyetem szenátusa. Célja pedig, hogy a jelenlegi, néhány esetben több osztályon párhuzamosan folyó egyetemi gyógyítási tevékenységet (mind orvosszakmai, mind az eszközök tekintetében) lehetőleg nagy intézetek kialakításával tudják koncentrálni - egyúttal gazdaságossá téve a működést.
A megadott határidőt követően ilyen összefüggő betegségcsoportok számára létrehozott intézetekben végeznék - egyebek mellett - az összes szív és érrendszeri, daganatos és mozgásszervi beteg ellátását (lásd kapcsolódó írásainkat - a szerk.).
Az elgondolás ugyanakkor szerkezeti változtatásokat is magával hozna, magyarázta a főigazgató, aki hozzátette: az új intézeti struktúrák élén egy szakmai és gazdasági vezető állna. A főigazgató azt mondta, ez utóbbiak betöltésére április végén írnának pályázatot, július elsejével pedig eredményt is hirdetnének.
Balikó Gergő - Illusztráció: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Kapcsolódó írások
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Villanyoszlopnak ütközött egy autó...
- Itt a vége: Gyurcsány Ferenc...
- Ma ismét féláron fagyizhatunk számos...
- Hasba szúrta élettársát egy nő egy...
- Harminchárom rab készül idén...
- Gulyás Gergely: háztartási cikkekre,...
- Idén is várja új hallgatóit a Pécsi...
- Egy kurd fodrász Pécsett: nemcsak a...
- Ismét szakvezetéssel járhatjuk be a...
- Boltba indult, aztán nyoma veszett...