Választás Dombóváron és Mezőberényben
2009. október 11. vasárnap 16:19
A Tolna megyei Dombóváron azért írták ki az időközi választást, mert a város korábbi polgármestere, Szabó Loránd (MSZP) június 17-én lemondott tisztségéről.
A posztért három jelölt indul: Krajczár Antal (független), Krauss Péter (MSZP) és Patay Vilmos (Fidesz-KDNP). A 20.300 lakosú város 16.400 választópolgára reggel hat és este hét óra között 22 szavazókörben voksolhat.
A Békés megyei Mezőberényben azért kell időközi önkormányzati képviselő-választást tartani, mert a 2-es számú választókerület képviselője elhunyt. A mandátumért két független jelölt indul: Hajdú Ernőné, valamint Cserevnák Pál Miklós, aki 19 éve polgármesterként irányítja a várost. A választási névjegyzékbe felvett 889 választópolgár reggel hat órától este hét óráig adhatja le a szavazatát.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baranyában is berobban a nyár:...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Több mint 3500 büntetőeljárás indult...
- A meg nem született gyermekekre...
- Megtaláltuk Pécs egyetlen...
- Nézze meg, hol bukkannak fel biztosan...
- Jöhet egy kis nosztalgia? Pécsi...
- Motoros balesetezett a 6-os főút...
- Ismét Kollár Lajost választották a...
- Felhőtölcsérrel búcsúzott a május a...