Tuzson: ha rosszul döntünk, bevándorlóországgá válunk
2018. március 29. csütörtök 08:30

Az előttünk álló választás példa nélküli, az ország sorsa akár száz évre is eldőlhet és ha Magyarország rosszul dönt, bevándorlóországgá válik - mondta a kormányzati kommunikációért felelős államtitkár szerdai sajtótájékoztatóján Tatabányán, a térség országgyűlési képviselőjével és jelöltjével, Bencsik Jánossal (Fidesz-KDNP) tartott lakossági fóruma előtt.
Tuzson Bence hozzátette, a magyar parlamenti pártok közül csak a Fidesz és a KDNP akarja megvédeni az országot. Az ellenzéki pártok hatalomra kerülésük esetén erre nem képesek, "sőt vannak olyan politikai erők, melyeknek kifejezett szándéka, hogy Magyarországot bevándorlóországgá tegyék" - fogalmazott a politikus.
Az államtitkár kijelentette, ha Magyarország egyszer bevándorlóországgá vált, attól kezdve többé nem lesz olyan, mint volt. Ezt az állapotot visszafordítani nem lehet, csak megakadályozni és később erre nem lesz lehetőség.
A politikus szerint, gazdasági eredményeinket sem leszünk képesek megtartani, ha nem tudjuk az ország biztonságát garantálni és kultúránkat megőrizni.
"Németországban a magyar költségvetésnek megfelelő összeget fordítanak a bevándorlás kezelésére" - mondta az államtitkár, majd hozzátette, ha a források jelentős részét nálunk is a bevándorlásra kell költeni, nem tudjuk folytatni azt a gazdaságpolitikát, melynek következtében az ország gazdasági növekedése 4,2 százalék.
Tuzson Bence kiemelte, hogy csökken a költségvetési hiány és az államadósság, Magyarország "szinte önerejéből" produkált gazdasági növekedést.
Összegzésében az elért eredmények közé sorolta a nyugdíjak emelkedését, a nyugdíjprémium kifizetését, a minimálbér 88 százalékos emelkedését, valamint a szakemberek minimálbérének megduplázódását.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Orvosi bravúr Pécsett: egy teljesen...
- Mintegy 250 programmal várják az...
- Hónapokon át rettegésben tartotta...
- Orbán Viktor: Ursula von der Leyen...
- A visszaváltás kapcsán indult...
- Késéssel járnak a vonatok a pécsi...
- Megadták a kilövési engedélyt, a...
- Már többszörös bajnok, s korosztálya...
- Több tanítványát is szexuálisan...
- Töltőkábel okozott tüzet szerdára...