Tarlós István mindenkit lemondatna
2009. október 14. szerda 16:46
Tarlós István közölte: csak egy új választás teremthet tiszta helyzetet Budapesten. A Fidesz képviselői ezért fel is ajánlják lemondásukat - jelentette be, hozzátéve, hogy ha az MSZP komolyan gondolja a kedden elmondott szavait, akkor ezt az "üldözött majmok sebességével" követni és támogatni fogja. A fővárosi MSZP nem támogatja a közgyűlés feloszlatását.
A törvényjavaslatról elmondta: a Fidesz parlamenti képviselőcsoportja már be is nyújtotta szerdán előterjesztését a helyi önkormányzatokról és a választási eljárásról szóló jogszabályok módosítása érdekében. A javaslat lényege az, hogy egészen addig lehessen önkormányzati közgyűlést oszlatni, amíg az államfő nem tűzi ki az esedékes önkormányzati választásokat; így lehetővé válhat a választás megtartása Budapesten - közölte Tarlós István.
Kérdésre közölte: 2010 májusának környékén lehetne megtartani a fővárosban a választást. Úgy vélekedett, a fővárosban káosz van: veszélybe került a lakosság 20 és a nemzetgazdaság 40 százalékát adó Budapest működőképessége, amiért a felelősség az MSZP-SZDSZ-koalíciót, azon belül is ma már mindenek előtt a budapesti MSZP-t terheli.
Tarlós István szerint látható, hogy a szocialisták szeretnének ellenzékként szerepelni Budapesten, ami "nyilvánvalóan lehetetlen". "Nem fogjuk eljátszani, mintha mi irányítanánk a várost, és az MSZP lenne az ellenzék" - fogalmazott.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Új menetrend szerint közlekednek a...
- Pedagógusok szerint a korábbiaknál...
- Robogóval ütközött egy mikrobusz...
- A Külső-Bédán tehetünk szombaton...
- Csaknem nyolcvanezren tettek...
- Látványos csillaghullásban...
- Állatvédők: ne a költési időszakban...
- Csaknem 50 ezer forintot szánunk...
- Tizennégy határsértőt tartóztattak...
- Dísznövény kiállítást és vásárt...

