Százmillió értékű kokait fogtak Ferihegyen
2009. október 21. szerda 11:13
Mintegy százmillió forint értékű kokaint foglalt le a vámhatóság Ferihegyen - közölte Sipos Jenő, a Vám- és Pénzügyőrség (VPOP) szóvivője szerdán az MTI-vel.
A közlemény szerint hétfőn három brazil állampolgár érkezett - Zürichen keresztül - Sao Paulóból a Ferihegyi repülőtérre. A vámterületet a zöld folyosón szerették volna elhagyni, a szolgálatban lévő pénzügyőr tételes vámvizsgálat alá vonta őket.
Az ellenőrzés során az utasok ruházatából (sportcipő-talpbetétből és alsónadrágból) mintegy 3,5 kilogramm kábítószergyanús anyag került elő. A későbbi szakértői vizsgálat megállapította, hogy a gyanú nem volt alaptalan, mivel az előkerült csomagok kokaint rejtettek.
A vámhatóság a fekete piacon csaknem 100 millió forintot érő kábítószert lefoglalta, és a három brazil utas ellen visszaélés kábítószerrel bűncselekmény gyanúja miatt eljárást indított - áll a közleményben.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Már nem Müller Cecília az országos...
- Vasárnaptól élesben működik a késési...
- Jöhet egy kis nosztalgia? Pécsi...
- Megtaláltuk Pécs egyetlen...
- Nagy bulival, örökifjú pécsi és...
- Júniusban jön a pásztorkutyák...
- Baranyába is kerül egy új, magasból...
- Színészeket, rendezőket és filmes...
- Pénteken lesz a virágvásár a Kossuth...
- Nyolc előadással várja a publikumot a...