Szárazabb levegő áramlik fölénk
2009. október 25. vasárnap 07:51
Várható időjárás az ország területére vasárnap estig:
Vasárnap a több-kevesebb napsütés mellett a középső országrészben lesz a több felhő, de csapadék sehol sem valószínű. Kezdetben az északi szél a Dunántúlon erős, időnként viharos lesz, majd estétől mérséklődik a légmozgás. Vasárnap a változó irányú szél gyenge vagy mérsékelt lesz.
A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 13 és 18 fok között valószínű.
Az időjárási helyzet Európában
A Skandináv-félsziget felett magasnyomás helyezkedik el, amelynek keleti peremén hideg levegő áramlik. Helyenként hózáporok alakulnak ki, a hőmérséklet csúcsértéke több helyen az 5 fokot sem éri el. Ugyancsak anticiklon alakítja Délnyugat-Európa időjárását is, de ott lényegesen barátságosabb az idő; a sok napsütés hatására sokfelé 20 fok fölé melegszik fel délutánonként a levegő.
A kontinens többi részének időjárását döntően ciklonális hatások határozzák meg. A Brit-szigetektől nyugatra örvénylő ciklon Északnyugat-Európában okoz többnyire borult, több helyen esős időt. A Földközi-tenger középső medencéje feletti ciklon hatására az Alpok és a Kárpátok térségében is sok a felhő, de enyhe az idő. Vasárnap estig a Kárpát-medence fölé továbbra is enyhe, valamivel már szárazabb levegő áramlik.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Jön a pécsi buszos sztrájk: ezek a...
- Még hétfőn is számíthatunk esőre,...
- Nézze meg, hol bukkannak fel biztosan...
- Nevelőszülői képzést indít Baranyában...
- Árhullám érkezik a Dunán, Mohácsnál...
- Nyomtalanul eltűnt egy 34 éves pécsi...
- Ismét szakvezetéssel járhatjuk be a...
- Hetven éve csilingelt az utolsó...
- A munkáltató által vállalt béremelés...
- Több száz programmal várják a...