Sugárzó vasúti kocsik érkeztek az országba
2010. február 24. szerda 16:09
Dányi Béla polgárvédelmi ezredes tájékoztatása szerint szerdán, a reggeli órákban az ukrajnai Szolikamksk állomásról egy vasúti tehervonattal két vagon kálium-klorid (műtrágya) érkezett magyar területre.
Az igazgatóhelyettes hozzáfűzte: az eperjeskei vasúti átrakónál a vám- és pénzügyőrség által felállított sugárkapu a szállítmány érkezésekor jelzett, és a műszeres mérés enyhe sugárzási értéket mutatott.
A szabolcsi katasztrófavédelmi igazgatóság veszélyhelyzeti felderítő csoportja a helyszínre vonult és különböző típusú sugárzásmérő műszerekkel végzett méréséket a vagonoknál.
Az ezredes hangsúlyozta: a mért értékek nem érték el a figyelési szintet, a szállított kálium-klorid sem a környezetre, sem a lakosságra nem jelentett veszélyt.
Megjegyezte: a az ukrajnai feladó egyébként a kitöltött fuvarokmányokban egyértelműen jelezte, hogy a kálium-klorid enyhén sugárzó, de az értékek nem érik el a veszélyes szintet.
Dányi Béla elmondása szerint a szállítmányt Záhonyban használják fel, hozzá keverik műtrágyákhoz.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megszűnnek az esők, szombaton már a...
- A házasság érvénytelenségének egyes...
- Buszbaleset szemtanúit keresik a...
- Repültek a kukák, dőltek a leanderek...
- Lámpatisztogatóból lett majdnem...
- Új eszközzel gyarapodott a...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Kérés nélkül is kapnak gondosórát a...
- Jövedéki adóval trükköző bandát...
- Pécsi kórházban látták utoljára a...