Orbán Viktor a bedőlt lakáshitelekről
2011. február 25. péntek 12:55
A miniszterelnök megerősíti, hogy a devizahiteleik miatt rossz helyzetbe kerülők megsegítésére fel fogják állítani a nemzeti eszközkezelőt; a terveket kidolgozták, folynak a tárgyalások arról, hogy a magyar költségvetés és a bankrendszer milyen arányban vállaljon felelősséget a kialakult helyzetért.
"A magam részéről nem támogatok olyan javaslatot, amely a költségvetés kontójára fizeti a bankok által megkötött hitelek árát. Ez elfogadhatatlan lenne, hiszen akik erejüket megfeszítve fizették a hiteleiket, azok joggal éreznék igazságtalannak ezt a megoldást. Ezért a célunk az, hogy a magyar költségvetés, a bankrendszer és az adósok arányosan osszák meg a devizaárfolyam elszabadulása miatt bedőlő lakáshitelek költségeit" - fogalmaz Orbán Viktor, hozzátéve: "nem lesz egyszerű megegyezésre jutni, de tető alá fogjuk hozni a megállapodást".
Mint írja, a veszélyhelyzet megoldásáig a meglévő otthonok megmentése az elsődleges céluk, csak ezt követően koncentrálhatnak majd ismét az otthonteremtés ügyére.
A miniszterelnök kiáll amellett, hogy az államnak támogatnia kell a családok otthonteremtését.
Ennek szellemében működött 1998-2002 között sikeresen a polgári kormány otthonteremtési támogatási rendszere - írja, hozzátéve: "nyolc év alatt azonban nem csak ezt a támogatási formát számolták föl a szocialista kormányok, nem csak a gazdaságot tették tönkre, és nem csak az államot adósították el iszonyatos mértékig, hanem azokat is, akik a nehézségek közepette is megpróbálkoztak saját otthont teremteni".
Mint írja, a 2002 előtti időszakban támogatott forinthitelek felszámolásával az embereket átterelték a rendkívül kockázatos devizahiteles megoldásokba. A devizahitelezés féktelen elszabadulása az egyik legnagyobb bűn, amelyet az elmúlt nyolc évben elkövettek az emberek ellen - értékel a kormányfő, hozzáfűzve: kormánya ennek azonnal véget vetett, betiltotta a devizahitelezést, hogy több ember már ne kerüljön bajba.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egyre több panelház csődöl be
- Zivatarokra, sőt, felhőszakadásra is...
- KSH: már 700 ezer felett jár a...
- Idén is a baranyai tűzoltó,...
- Beszóltak a barátnőjének, pisztollyal...
- Hó végéig lehet nevezni a Virágos...
- Eltűnt egy 16 éves lány Pécsről,...
- Magáénak hazudta a talált tárcát egy...
- Itt van Marco Rossi kerete - két...
- Tragédia az M6-os baranyai szakaszán:...