Orbán kisebb parlamentet szeretne

2009. november 08. vasárnap 15:02

Orbán kisebb parlamentet szeretne
Nem tervezem és nem támogatom a magyar közjogi rendszer teljes felforgatását, nem támogatom a köztársaságielnök-választás közvetlenné tételét - mondta Orbán Viktor, a Fidesz elnöke vasárnap Kecskeméten.

Támogatom a kisebb parlamentet, támogatom a települési és a megyei önkormányzatok testületeinek körülbelül a felére csökkentését, de nem támogatom annak a rendszerváltáskor gyökerező gondolatnak a megváltoztatását, hogy a politikai főhatalom a magyar parlamenti képviselőkre leadott voksok alapján szülessen meg - jelentette ki Orbán Viktor, a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület rendezvényén, amelyet a zsúfolásig megtelt Katona József Színházban rendeztek meg.

A Fidesz elnöke hangsúlyozta: a köztársasági elnök választásának közvetlenné tétele, és a parlamenti képviselők választásának gyökeres átalakítása elfogadhatatlan, amit nem fog támogatni.

MTI - MTI Fotó: Ujvári Sándor