Népszavazási értesítőt semmisített meg egy postás
2008. március 04. kedd 15:49
Kecskeméten 28 utcában nem kapták meg a választópolgárok az értesítőjüket, amiben azok az adatok szerepelnek, hogy milyen sorszám alatt szerepelnek a névjegyzékben, és hogy hol szavazhatnak - mondta a jegyző.
Az esetről úgy szereztek tudomást, hogy meghatározott városrészek beazonosítható utcáiból nagy számban érkezett reklamáció a városházára, hogy nem kapták meg az értesítést a népszavazásról - tette hozzá Metzinger Éva.
A jegyző vizsgálatra kérte fel a Magyar Postát, melynek eredményéről hétfőn kapott tájékoztatást. E szerint, a 6155-ös kézbesítő elégette az értesítőket. A postás mindössze egy hónapja dolgozott, és elmondása szerint megrémült a feladattól, így a kézbesítőket megsemmisítette. A jegyző úgy tudja, hogy a postás elégette az értesítőket.
Metzinger Éva elmondta: az értesítés nélkül maradt mintegy 1.400 választópolgárnak hétfőn névre szóló értesítést küldött a hivatal az elmaradt információkról.
Metzinger Éva hangsúlyozta: az értesítő hiánya nem akadálya a népszavazáson való részvételnek.
A Magyar Posta az érintett utcák lakóinak egy levelet is kézbesített, melyben elnézést kért a történtekért, tudatta, hogy az ügyben büntetőfeljelentést tettek, és az érintett kézbesítő nem dolgozhat tovább a cégnél.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Amikor Mohácsról is Pécsre tódult a...
- Megszűnik a TV2 Tények című...
- Durván felpörgött márciusban az...
- Másfélszer több üzemanyagra elég az...
- Jégesőre, villámlásra figyelmeztet a...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Eltűnt egy 11 éves baranyai kisfiú,...
- Orbán Viktor: Magyarország nem enged...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...

