Nem oszlatják fel a Nemzeti Őrsereget
2009. október 24. szombat 09:45
A lap szombati számában Kovács András elmondta, befejezték a Munkáspárt még augusztus elején beadott, erről szóló kérvényének vizsgálatát. Ebben egyebek közt azt írták, hogy az őrsereg ugyanazt a tevékenységet végezte, mint a július 2-án feloszlatott Magyar Gárda, így őket is fel kellene oszlatni.
A főügyész beszámolója szerint viszont a Nemzeti Őrsereg hagyományőrző és polgárőr egyesület májusi bejegyzése óta semmi olyat nem tett, ami a beadványban foglaltakat megalapozta volna.
Könnyen elképzelhető - s ezzel név nélkül szakértők is egyetértenek -, hogy az őrsereg épp a Magyar Gárda feloszlatásából tanult. Úgy tudni, hogy alapszabályukat teljesen másként írták meg, s tevékenységi körükbe tartozik a polgárőrködés is. Ilyen irányú lépéseket eddig azonban nem tett az őrsereg.
Ha ugyanis valóban „polgárőrködni" akarnának, akkor ahhoz minden polgárőrnek egyesületi tagnak kellene lennie. Eddig azonban - úgy tudjuk - továbbra is csak tíz taggal „üzemel" a szervezet, s nincs külön polgárőri listájuk sem, amelynek vezetése szintén kötelező lenne.
Az viszont kétségtelen, hogy az őrsereg korábban - még bejegyzése előtt - többször vett részt olyan rendezvényeken, amelyeket a gárda szervezett. A lap emlékeztet arra, hogy Ott voltak azon a tavalyi felvonuláson, amelyet az Olaszliszkán agyonvert Szögi Lajos tiszavasvári tanár emlékére tartottak. Megjelentek a szlovákiai Királyhelmecen is, ahol egyenruhában díszelegtek, ezért a szlovák hatóságok eljárást is indítottak ellenük.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Jön a pécsi buszos sztrájk: ezek a...
- Még hétfőn is számíthatunk esőre,...
- Nézze meg, hol bukkannak fel biztosan...
- Nevelőszülői képzést indít Baranyában...
- Árhullám érkezik a Dunán, Mohácsnál...
- Az István-aknai III-as üzem szomorú...
- Hetven éve csilingelt az utolsó...
- Nyomtalanul eltűnt egy 34 éves pécsi...
- Ismét szakvezetéssel járhatjuk be a...
- Szili Katalin: Székelyföld felemelése...