Minisztériumi segítséget kapott a 100 Tagú Cigányzenekar
2021. április 04. vasárnap 12:53

Rendkívüli támogatást kapott a 100 Tagú Cigányzenekar - tudatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) vasárnap közleményben az MTI-vel.
A 100 Tagú Cigányzenekar egyedi, magyar értéket képvisel, az emberi erőforrások minisztere 30 millió forint rendkívüli támogatást adott a zenekar számára - írták.
Közölték, a Magyar Örökség és Hungarikum díjas 100 Tagú Cigányzenekar számos hazai és nemzetközi elismeréssel rendelkezik. 1985-ben alakult meg, immár 36. éve működik. Hagyományőrző előadásaikkal bejárták az egész világot és a magyar cigányzene utánozhatatlan művészetével ismertették meg a zenekedvelőket.
A koronavírus járvány ideje alatt a budapesti VII. kerületi ellenzéki polgármester elküldte a zenekart abból az épületből, ahol több mint egy évtizedig próbáltak és készültek az előadásokra. Ezt követően Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere elrendelte, hogy a zenekar számára egy méltó és végleges helyszínt biztosítson a kultúráért felelős államtitkárság. Ennek az épületnek a keresése zajlik jelenleg. Tovább nehezíti a zenekar helyzetét, hogy a járvány miatt a tavalyi évben kevés koncert megtartására volt lehetőségük - közölte az Emmi.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Milliókat csalt ki egy pécsi pár...
- Újraindult a vonatközlekedés a pécsi...
- Több mint tizennyolcezren...
- Bravúr: méhen belüli műtéttel...
- Pécsett a gyógymasszőr és webes...
- Kizárta a lakásból édesanyját egy...
- Hétvégén ismét Kelenföld lesz a pécsi...
- Viharos széllel érkezik a csapadék...
- Robotsebészeti rendszert, bioreaktort...
- A vásárcsarnok népszerű árusa, Kovács...

