Megúszták a koronázási jelvények a fehérvári robbanást
2017. december 01. péntek 16:09

Nem sérült meg a Szent Korona, az Országalma és a koronázási kard hiteles másolata a székesfehérvári városházán pénteken történt robbanásban - közölte a város polgármestere az MTI-vel.
Cser-Palkovics András (Fidesz) azt írta: a robbanás után komoly füst alakult ki a polgármesteri hivatal épületén belül, a díszterem melletti átrium üvegteteje pedig teljesen összetört és lezuhant. A koronázási jelvények alatta elhelyezett hiteles másolatai a tároló vitrinnek köszönhetően nem sérültek meg.
A polgármester köszönetet mondott a vészhelyzet elhárításában részt vevő és az épületet fegyelmezetten elhagyó embereknek is.
Hozzátette: a helyreállítási munkák a takarítás és a kárfelmérés után kezdődhetnek el.
Szabó-Bisztricz Anett, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője korábban azt közölte, a székesfehérvári városháza két épületét elválasztó utcában futó, föld alatti vezetékben keletkezett elektromos robbanás és kisebb tűz péntek délelőtt. A légnyomás és a füst a csővezetéken keresztül jutott el a városháza pincéjébe.
A robbanásban senki sem sérült meg, a hivatalban tartózkodó 280 ember - köztük a városi önkormányzat éppen ülésező képviselő-testülete - még a tűzoltók kiérkezése előtt elhagyta az épületet.
A robbanás okait tűzvizsgálati eljárás keretében vizsgálják.
Képünkön: az áramszolgáltató szakemberei a székesfehérvári polgármesteri hivatal két épületét elválasztó utcában, ahol a föld alatti vezetékben keletkezett elektromos robbanás és kisebb tűz 2017. december 1-jén.
MTI - Fotó: MTI/Mónus Márton
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Eltűnt egy 11 éves kisfiú, egyelőre...
- Semjén Zsolt lemondott a KDNP elnöki...
- A vevők helyett a kommandósok várták...
- Így tombolt a békeharc: vasgyűjtéssel...
- Csodás égi jelenségeknek lehetünk...
- A PTE jogi tanszékétől kérnek...
- Immár Bachar Najari a Zsolnay...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Már négy éve üres a kirakat: a...
- Új életre kelt, s már vissza is tért...

