Még 10 napig lehet diákhitelt igényelni
2008. május 05. hétfő 14:04
Aki lekési a május 15-i igénylési határidőt, már csak a jövő tanulmányi évtől kérhet diákhitelt - írta közleményében a kommunikációs vezető.
Az igényléseket országosan több ezer helyen, a kijelölt postahivatalokban vagy a Diákhitel Központtal együttműködő bank- és takarékszövetkezeti fiókokban lehet benyújtani. A vonatkozó jogszabály szerint csak az a felsőoktatásban tanuló diák juthat hozzá a tavaszi szemeszterre felvehető diákhitelhez, aki legkésőbb május 15-ig igényli azt. Aki ezt a határidőt lekési, elveszti a jogát a tavaszi szemeszterre esedékes kölcsönére és igénylése csak a jövő tanévtől lesz érvényes.
Őri András kitért arra is, hogy a diákhitel első kifizetése mindig visszamenőleg történik. Így azok az új igénylők, akik még május 15-ig leadják igénylésüket, június 13-án, a tavaszi szemeszter utolsó kifizetési napján a teljes tavaszi tanulmányi félévre járó (öt havi) kölcsönükhöz egy összegben juthatnak hozzá. Ez az igényelt összegtől függően akár 150 ezer forint - a költségtérítéses képzésben résztvevő diákoknak akár 200 ezer forint - is lehet.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csütörtökön is számíthatunk...
- Hargitai János elárulta, szerinte mi...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Befektetési trendek 2026-ra: mely...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Honfoglalás, reformáció,...
- Pénteken ismét virágba borul a...
- Pécsett új lelki elsősegély indult,...
- Eltűnt egy 11 éves baranyai kisfiú,...

