Ma szavaz az Országgyűlés a veszélyhelyzet meghosszabbításáról
2021. május 18. kedd 08:03

Az Országgyűlés ma szavaz a koronavírus-törvény hatályának meghosszabbításáról.
A parlament aktuális ülésének második napja reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal indul, amit határozathozatalok követnek.
A képviselők ekkor fogadhatják el a kabinet azon javaslatát, amely a Ház őszi ülésszakának első ülésnapját követő 15. napig meghosszabbítaná a koronavírus-törvény hatályát, hogy a veszélyhelyzeti kormányrendeletek továbbra is érvényben maradhassanak.
A határozathozatalok során döntés várható az idei költségvetés módosításáról, valamint a köznevelést és a felsőoktatást érintő változtatásokról is.
Az ülésnap további részében négy általános vitát bonyolítanak le. Terítékre kerül például az egyszülős családok életkörülményeinek javításáról szóló kormányzati előterjesztés, valamint a kabinet adómódosítási előterjesztése.
Az Országgyűlés szerdától péntekig a 2022-es költségvetési javaslatot tárgyalja összesen 30 órás időkeretben.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Íme, Orbán Viktor nagyívű terve:...
- Megkezdődött az életveszélyes...
- Már egyenesen veszélyes Pécsett a...
- Változik a menetrend Baranyában,...
- Célba értek az első ingyenes...
- Várhatóan csökken a...
- Jelentkezőket toboroznak a...
- Rengetegen élnek a MÁV új kedvezményével
- Egyszerűbbé vált a 14 év alatti...
- A rendőrság irányítja a rászorulóknak...

