"Lájk" jellel is kampányol az MSZP
2010. augusztus 16. hétfő 21:30
A párt kampányfőnöke hétfői sajtótájékoztatóján közölte: azt szeretnék, ha minél több helyen, különösen a fiatalok között egyértelmű lenne, hogy az MSZP szerethető párt.
A képviselő közölte, habár az MSZP "lájk" jelei piros színűek, a szocialisták egy zöld, a fenntarthatóságot szem előtt tartó önkormányzati programmal indulnak országszerte.
A képviselő azt mondta, nem akarja mások elől elvenni a poént, de "ez a lájk jel a szocialistákra vonatkozik, ez a diszlájk jel pedig a Fideszre", miközben lefelé fordította a kezet.
Arra a kérdésre, hogy az MSZP-t a zöld szórólapjai miatt nem téveszthetik-e össze az LMP-vel, Szanyi Tibor azt mondta, hogy az LMP "külsőségeit tekintve zöldnek mutatkozik, de programjában nem igazán látjuk ezeket a zöld elemeket".
Szavai szerint a szocialista párton belül közel két éve komoly munka folyik a zöld ügyek és a fenntartható fejlődés ügyében, és mostanra ebből valódi programot tudtak formálni. "Mi azt nem bánjuk egyébként, ha más pártok, adott esetben az LMP majmolja vagy másolja a programunkat, (...) legalább többen leszünk, akik Budapest és egyáltalán az ország kizöldítésével foglalkozunk".
Arra a felvetésre, hogy mit üzen azoknak a választóknak, akiknek a pártról Hagyó Miklós, Zuschlag János vagy Hunvald György neve jut eszébe, azt felelte: "azt, hogy felejtsék el ezeket a sztereotípiákat".
Felhívta arra a figyelmet, hogy Hunvald Györgyöt például úgy tartják előzetes letartóztatásban másfél éve, hogy "vádat sem tudnak emelni ellene". Véleménye szerint "egészen addig, amíg nem tudjuk, hogy mi a vád, egészen addig nyugodtan és bátran mindenki mondja azt, hogy az MSZP igenis becsületes emberek pártja".
A választásról úgy vélekedett, hogy nincs előre lefutott kerület, vannak olyan normális módszerek, amelyekkel ezeket meg lehet nyerni. Meglátása szerint helyzeti előnyben vannak a többiekkel szemben, mert pártjuk jelöltjeit helyben ismerik és a lakosság szóba áll velük. A fideszes jelöltekről "már ezt nem tudom feltételezni, mert ők egyébként jelen pillanatban egy kommunikációs karanténban vannak a pártvezetőik révén".
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Sikerrel járt a keresés, épségben...
- Drogot találtak a rendőrök egy...
- Égő épületből hoztak ki egy embert a...
- Vadászgépek hasítanak Baranya egén a...
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Huszonöt határsértőt tartóztattak fel...
- Mutatjuk, mire hajtanak a NAV...
- Nagyot fog csalódni, aki napsugaras,...
- Úgy tűnik, a Hunyadi utcában...
- Baranyában is programokkal várják a...