Kábítószeres sofőrt fogtak el Szabolcsban
2009. október 11. vasárnap 09:57
A közlekedési szabálysértések, valamint a lejárt műszaki állapotú és körözés alatt álló gépjárművek kiszűrésére szervezett akcióban ellenőrizték a járművet - mondta Fülöp Gergely, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
A százados tájékoztatása szerint a drog jelenlétét a kocsiban ülő két személy szervezetéből is kimutatta a gyorsteszt.
A sofőrnek azért is felelnie kell, mert bódult állapotban ült a volánhoz, ráadásul úgy, hogy a járművezetéstől jogerős határozat tiltotta el - tette hozzá a szóvivő. Az Országos Polgárőr Szövetség részeként működő Mátrix Police és a térségi rendőr-főkapitányság közös akciójában kilenc, kamerákkal felszerelt gépkocsi vett részt.
Fülöp Gergely elmondta: a nap folyamán közel 16 ezer gépjárművet ellenőriztek, a rostán hat rendszám, három alvázszám és nyolc okmány akadt fent. Összesen tizenkét lejárt műszaki érvényességű járművet jelzett a rendszer, a rendőrök két forgalmi engedélyt vettek el tulajdonosaiktól, kisebb szabályszegések miatt pedig hat személyt bírságoltak meg.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Új menetrend szerint közlekednek a...
- Robogóval ütközött egy mikrobusz...
- Pedagógusok szerint a korábbiaknál...
- A Külső-Bédán tehetünk szombaton...
- Csaknem nyolcvanezren tettek...
- Látványos csillaghullásban...
- Állatvédők: ne a költési időszakban...
- Csaknem 50 ezer forintot szánunk...
- Dísznövény kiállítást és vásárt...
- Tizennégy határsértőt tartóztattak...

