Jelentősen erősödik a nappali felmelegedés
2009. október 21. szerda 07:16
Várható időjárás az ország területére szerda estig:
Szerdán a változóan felhős ég mellett hosszabb-rövidebb időszakokra a nap is kisüt, északkeleten azonban lesznek tartósabban felhős területek, már csak néhol várható kisebb eső. A déli, délnyugati a Dunántúlon helyenként megerősödik.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán általában 11, 16 fok között valószínű, de északkeleten a tartósabban felhős területeken ennél hűvösebb is lehet.
Az időjárási helyzet Európában
A Brit-szigetektől nyugatra, valamint a Norvég-tenger felett markáns ciklon örvénylik, hatásukra Nyugat-Európában és Skandináviában erősen felhős vagy borult az ég, és sokfelé esik az eső, záporeső, északon havas eső, hó is előfordul.
Ugyanakkor sekély ciklon alakítja a Kárpát-medence, a Balkán-félsziget, valamint a Fekete-tenger partvidékének időjárását, ezeken a területeken szintén sok a felhő, többfelé esik az eső, záporeső.
A Kelet-európai-síkság felett anticiklon helyezkedik el, általában kevés a felhő, és sokat süt a nap, a magasnyomás peremén azonban nedvesebb légtömegek áramlanak, így ott több helyen esik az eső.
Európa középső és nyugati területein délutánra általában 8, 15 fok közé melegszik fel a levegő, a Földközi-tenger medencéjében és az Urál-hegység előterében azonban 16, 24 fok közötti legmagasabb nappali hőmérsékletet mérnek. A Kárpát-medence területe fölé szerda estig szárazabb, enyhébb levegő áramlik, jelentősen erősödik a nappali felmelegedés.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Vasárnaptól élesben működik a késési...
- Már nem Müller Cecília az országos...
- Jöhet egy kis nosztalgia? Pécsi...
- Horvátország leghosszabb hídján is...
- Megtaláltuk Pécs egyetlen...
- Nagy bulival, örökifjú pécsi és...
- A vásárcsarnok bérlői szerint nem...
- Júniusban jön a pásztorkutyák...
- Még nagyon sokáig kell várni a...
- Prostitúcióra kényszerített két lányt...