Huszonöt határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén
2026. február 09. hétfő 08:01

Huszonöt határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök péntektől vasárnapig - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken öt, szombaton kettő, vasárnap kilenc jogellenesen az országban tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek az ideiglenes biztonsági határzárhoz a rendőrök.
Az ország belsejében kilenc határsértőt is elfogtak, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult.
Az elmúlt héten az ország területén 33 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza.
A megelőző héten - január 25-től február 1-jéig - a rendőröknek nem kellett feltartóztatniuk határsértőt.
Az elmúlt héten az ország belsejében 15 határsértőt is elfogtak, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult.
Embercsempészés miatt egy gyanúsított ellen indult büntetőeljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Innovatív fájdalomcsillapító tapaszt...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Egy magyar városban megtilották a...

