Hétfőn foglal állást a Fidesz-frakció az eva sorsáról
2011. november 04. péntek 12:35
Hétfői ülésén foglal állást a Fidesz parlamenti frakciója az adótörvényekhez benyújtott összes módosító javaslatról, így azokról is, amelyek az egyszerűsített vállalkozói adót, az evát érintik - közölte a kormánypárti képviselőcsoport sajtóosztálya pénteken.
Az MTI megkeresésére megerősítették, hogy a frakció állásfoglalását eljuttatják a kormánynak, amely várhatóan november 10-én, csütörtökön állítja össze az általa támogatott módosító indítványokról szóló előterjesztését.
A kormányszóvivő csütörtökön azt közölte, a kabinet támogatja az eva megszüntetését 2012. január 1-jével, a döntés azonban a parlament kezében van.
Ezzel szemben az Országgyűlés számvevőszéki és költségvetési bizottsága szerdai ülésén az eva megszüntetését célzó, az adótörvényekhez benyújtott, a fideszes Koszorús László jegyezte módosító javaslat ellen szavazott. Azt azonban támogatták a testület tagjai, hogy az eva kulcsa 30-ról 35 százalékra emelkedjen.
Szerdán a Fidesz frakcióvezetője is azt mondta, hogy szerinte meg kell tartani az egyszerűsített vállalkozói adót. Lázár János hozzátette azonban, hogy az eva sorsáról a képviselőcsoportnak és a kormánynak kell majd megállapodnia.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baranyai településeken is pusztítják...
- Lángoló autót oltottak a tűzoltók...
- Kigyulladt Újmohácson a rendelőnek is...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...
- Egyetlen baranyai városra...
- Nyitva a vásárkapu: szombaton és...
- Villámcsapás borított lángba egy...
- Súlyosan megsebesítette anyját és...
- Egyszerre két ponton is meggyulladt a...
- Melegszik az idő, akár harminc fok is...