Gyurcsány kirúgta az őt bíráló Medgyessyt
2008. május 01. csütörtök 19:34
A miniszterelnök hivatalában fogadta Medgyessy Pétert és megköszönte hivatali elődjének Magyarország nemzetközi kapcsolatainak erősítéséért végzett tevékenységét. Daróczi Dávid kormányszóvivő az MTI-nek a megbízatás visszavonásának okával kapcsolatos érdeklődésére a közleményben foglaltakhoz semmit sem kívánt hozzátenni.
A kormány 2004. október 6-án döntött Medgyessy Péter utazó nagyköveti kinevezéséről; akkori bejelentés szerint feladata az lett, hogy a gazdasági élet nemzetközi szereplőivel (így az OECD-vel és az európai uniós intézményekkel), valamint tudományos és szakmai szervezetekkel tartsa a kapcsolatot.
Megbízása visszavonásának kiváltó oka nem ismert, az viszont tény, hogy Medgyessy Péter az elmúlt időszakban több alkalommal is kritikát fogalmazott meg a médiában a kormány működésével és Gyurcsány Ferenc személyével kapcsolatban. Éppen négy héttel ezelőtt például, az ATV-nek nyilatkozva annak a véleményének adott hangot, hogy Gyurcsány Ferenc kormányfő ma már "több konfliktust és problémát okoz, mint amennyit megold, és ha ez igaz, akkor ennek a konzekvenciáit le kéne vonnia".
Az ellenzék az utazó nagyköveti feladat költséges volta miatt több alkalommal is megfogalmazta bírálatát. A kormányszóvivői iroda két évvel ezelőtti tájékoztatása szerint 2005 év végéig 39 millió forintot költött az állam. Eredetileg 79 milliót különítettek el a költségvetésben erre a feladatra tizenöt hónapra. A megmaradt összeg visszafolyt az államkasszába.
2006-ra 29 millió forintot hagytak jóvá a kiadásokra; ez fedezi két szakértő és egy titkárnő bérét, és az egyéb kiadásokat. Medgyessy Péter utazó nagyköveti munkájáért nem vesz fel fizetést - közölték akkor. Legutóbb, ez év januárjában, Ágh Péter fideszes politikus kérte a tavalyi utazások tételes elszámolását, azt, hogy a 12 millió forintot felemésztő külföldi utak következtében milyen fejlesztések, beruházások valósultak meg Magyarországon.
MR1 - MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Százmilliókat fizettek meg önként a...
- Mellár Tamás bejelentette, nem indul...
- Mohács könyékén is erdőlátogatási...
- Még mindig él a pécsi vásár mítosza,...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Mentesítő busz is közlekedik a Pécsre...
- Gyász: hosszú betegség után elhunyt...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Elhunyt Tolnai Márta pécsi...
- Pécsett is megkóstolhatjuk...