Fidesz: feleslegesek a brutális megszorítások
2009. augusztus 29. szombat 17:57
Hozzátette: az elmúlt hét év MSZP-SZDSZ-kormányzása mély szociális válságba sodorta Magyarországot és "betonbiztos" sereghajtóvá tette.
Véleménye szerint a brutális megszorításokról már többször bebizonyosodott, hogy teljesen feleslegesek és értelmetlenek voltak. Mint fogalmazott, a felesleges megszorításokat most újabbak követik, a kormány tehát továbbmegy a rossz úton.
A fideszes politikus közölte: a gazdasági állapotot mutató számokról mindig lehetett tudni, hogy valótlanok.
"Miközben az emberektől elveszik az utolsó tíz- és húszezer forintjukat, aközben most az derült ki, hogy 60 milliárd forinttal kevesebbet ad az Európai Unió a metróberuházásra" - hangsúlyozta Cser-Palkovics András.
Mint mondta, ilyen körülmények között teljesen lehetetlen valós és tartható költségvetést tervezni.
Kiemelte azt is: minél több megszorítás válik ismertté, és minél több, a "metróügyhöz hasonló csontváz esik ki a szekrényből", annál inkább világossá válik, hogy "tarthatatlan, az ország érdekeivel ellentétes költségvetése lesz az országnak".
Az ellenzéki képviselő kijelentette: a Fidesz, ahogy eddig, ezután is elutasítja ezt a kormányzati politikát és hozzáállást.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Napsütéses, kellemesen meleg nap vár...
- Elkészült a szépen felújított...
- A nem visszaváltható palackokat is...
- Néha részeg volt, máskor börtönben,...
- Felhőszakadás, jégeső, szélvihar is...
- Tizenhárom éve ölték meg Bándy Katát...
- Több mint két hónapja eltűnt egy fiú...
- Hatos lottó: óriási változás jön...
- Vasárnap tetőzik a Duna Mohácsnál,...
- Száznégy éve ért véget Baranya szerb...