Felvételi: érkeznek a regisztrációs levelek
2008. május 08. csütörtök 10:57
A levelet mindenki postai úton kapja meg, s abban a jelentkezési lapon megadott személyes adataikat és jelentkezéseiket találják meg a jelenleg zajló felsőoktatási felvételi eljárás jelentkezői - olvasható a közleményben.
Ha valaki hibás adatot talál, minél előbb kérnie kell annak módosítását az Oktatási Hivatalnak címzett levélben, az Educatio Kht. ügyfélszolgálatán, az [email protected] címen, illetve a Kempelen Farkas Hallgatói Információs Központban.
A jelentkezők a regisztrációs levélből megismerhetik a felvételi eljárás további tudnivalóit, például az adat- és sorrendmódosítással, a dokumentumpótlással kapcsolatos információkat.
A levéllel együtt számlát kapnak a jelentkezők a befizetett felvételi eljárási díjról.
Amennyiben díjtartozásuk van, fizetési felszólítást és csekket is találnak. Regisztráció helyett ugyanakkor ismételten hiánypótlásra szólítják fel azokat, akik még nem tettek eleget a korábban kiküldött felszólításnak. Nekik a nyilvántartásba való bekerülésről szóló értesítést, azaz a regisztrációs levelet csak az adatok pótlása után postázzák.
Amennyiben a jelentkező a felvételi jelentkezéskor igényelt diákigazolványt, a regisztrációs levél tartalmazza majd az ezzel kapcsolatos tudnivalókat, esetleges teendőket is.
Ha a jelentkezési lapon elküldött fénykép és aláírás rendben van, akkor a regisztrációs levéllel a jelentkező kap egy csekket, amelyen - sikeres felvételit követően - a diákigazolvány díját a legkésőbb augusztus 5-ig be kell fizetnie. Ha valamelyik hiányzik vagy nem megfelelő, hibajavító levelet postáznak, amelynek alapján a hiány a regisztrációs levélben található hibajavító lap visszaküldésével, vagy - e-felvételi esetében - elektronikus úton pótolható. Ennek határideje: 2008. június 15.
A felsőoktatási felvételi eljárással kapcsolatos adatok módosítására július 10-ig van lehetőség. A jelentkezők eddig küldhetik be azokat a dokumentummásolatokat, amelyek szükségesek a felvételi pontok, többletpontok kiszámításához. Szintén július 10-e a határideje a sorrendmódosításnak, amelyre a felvételi eljárásban egy alkalommal van lehetőség.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Százmilliókat fizettek meg önként a...
- Mellár Tamás bejelentette, nem indul...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Mohács könyékén is erdőlátogatási...
- Mentesítő busz is közlekedik a Pécsre...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Még mindig él a pécsi vásár mítosza,...
- Gyász: hosszú betegség után elhunyt...
- Elkezdődött a szarvasnász, jön a...
- Elhunyt Tolnai Márta pécsi...