Erdélyben is gyűjteni kezdik az aláírásokat a kvóta ellen
2015. november 09. hétfő 15:12
Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) és az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) közös felhívásban kéri az erdélyi magyarok csatlakozását a bevándorlási kvóták elleni Fidesz-petícióhoz - jelentette be Tőkés László EMNT-elnök és Szilágyi Zsolt EMNP-elnök egy hétfői nagyváradi sajtótájékoztatón.
Tőkés László emlékeztetett arra, hogy a Fidesz petíciójának az a címe: Védjük meg az országot. "Azt mondom, védjük meg a nemzetet, védjük meg értékeinket, védjük meg Romániát, és csatlakozzunk ehhez a felhíváshoz. Azt hiszem, hogy a demokratikus EU csak a demokratikus közakaratból ért. Nagy szakadék van a politikai osztály és a polgári társadalom között. Ezt a szakadékot be kell tömni, át kell hidalni" - magyarázta Tőkés László.
A sajtótájékoztató után az MTI-nek elmondta: az aláírásgyűjtés technikai részleteiről ezután döntenek. Később közlik, hogy miként írhatják alá a Fidesz-petíciót az erdélyi magyarok.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tragédiával indul a hét: gázolt a...
- Félmilliárd forintra pályázhatnak az...
- Mi lesz veled, uránvárosi piac? A...
- Egyre melegebbre fordul, 33 fok is...
- Biciklivel szállítják házhoz a helyi...
- Valóság lehet az álom: egy új klinika...
- Már fél éve hiába keresnek egy...
- Leáll a tévé, a telefon és az...
- A Baranyában fészkelő fekete...
- Újra kérhetik az azonos összegű...