Elfogták a rendőrök a határon lövöldöző embercsempészt
2022. január 19. szerda 10:12

Szerda hajnalban elfogták azt a moldovai embercsempészt, aki a feltételezések szerint kedden hivatalos személy elleni erőszakot követett el a Szentpéterfa-Eberau határátkelőnél egy osztrák katonával szemben - írta honlapján a rendőrség.
A rendőrök Körmenden állítottak meg egy magyar rendszámú gépkocsit, amelynek három - utóbb előállított - moldovai utasa közül egy 25 éves férfi gyanúsítható a hivatalos személy elleni erőszakkal - közölték.
A közleményben emlékeztettek arra, hogy az osztrák hatóságok jelzésére a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság kedd reggel Szentpéterfán és környékén a Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársainak bevonásával jelentős erőket mozgósított egy embercsempész elfogására.
A gyanúsított a rendelkezésre álló adatok szerint illegális bevándorlókat szállított Ausztriába, és amikor az osztrák határőrök intézkedni akartak ellene, Magyarországra menekült.
Osztrák lapértesülések szerint tűzharc alakult ki az eberaui határátkelő közelében, és a moldovai férfi menekülés közben állítólag rálőtt egy osztrák katonára.
Képünk illusztráció.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Megadták a kilövési engedélyt, a...
- Visszatért Pécsre Páva Zsolt:...
- Esőt, lehűlést hozó újabb front...
- Pécsi Arcok - A tizenhármas szám...
- Árván maradt Kamarás Iván fia
- Orvosi bravúr Pécsett: egy teljesen...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Költségvetési csalás miatt ítéltek el...
- Késéssel járnak a vonatok a pécsi...
- Éjféltől egy hónapon át tartó...