Egyre többen utaznak vonattal, de Pécsett nem számottevő a változás
2012. január 11. szerda 14:30

Fellendülőben az utasforgalom a MÁV Start szerint, négy év után megfordult az utóbbi évek kedvezőtlen folyamata, és 2011-ben ismét meghaladta a hétmilliót a feláras vonatokon - InterCity, railjet, EuroCity, EuroNight - utazók száma.
A közlemény szerint 2010-hez képest közel ötszázezerrel többen utaztak ezeken a járatokon.
A MÁV Start adatai szerint a minőségi távolsági forgalomban a legjelentősebb utasszám-növekedés a Budapest-Győr-Hegyeshalom, a Budapest-Debrecen-Nyíregyháza és a Budapest-Miskolc-Nyíregyháza vonalon volt tapasztalható.
Hozzájárult a növekedéshez az is, hogy 2011-ben a vasúttársaság például kedvezményes felárakat hirdetett meg meghatározott vonalakon és völgyidőnek számító napokon, időszakokban.
A közlemény idézi Kővári Zsoltot, a MÁV-Start Zrt. vezérigazgatóját, aki elmondta: kiemelt törekvésük a távolsági forgalomban közlekedő járműpark színvonalának folyamatos emelése, megújítása, az erre alkalmas járművek számának növelése, illetve a már bevezetett és népszerű IC-szolgáltatások bővítése.
A vasúttársaság már a közeljövőben megkezdi az IC vonatokon a konnektorok kiépítését, és előkészíti a wifi-szolgáltatás kibővítését is.
Képünk a pécsi vasútállomáson készített illusztráció.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Két nő rabolt ki egy férfit az utcán...
- Fáklyás zarándoklat indul a...
- Könnyű súlyok, nehéz sorsok - most a...
- Baleset miatt teljes útzár van a 6-os...
- Iskolába indult, aztán nyoma veszett...
- Jogerősen is elítélték a volt pécsi...
- A Boban Markovic Orchestar is...
- Keddtől ismét jön a pótlóbuszozás a...
- Fának hajtott, súlyosan megsérült egy...
- A reménytelenség pécsi utcája: a...