Célt tévesztett a gyógyszertörvény
2008. április 25. péntek 09:51
A gyógyszertörvény nemcsak hogy káros, de célt is tévesztett - idézte a pénteki Napi Gazdaság az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (IGYE) elnökét.
Székely Krisztina szerint tény, hogy a gyógyszerkassza első ízben tavaly nem lépte túl a költségvetési törvényben előirányzott gyógyszer-támogatási keretet, ám ennek az árát az állam helyett a betegek és a gyártók fizették meg - olvasható a lapban.
A negyedévenkénti támogatás-felülvizsgálatok és árcsökkentések kiszámíthatatlanná tették a gyógyszerpiac mozgását, és nehéz helyzetbe hozták az orvosokat, akik biztonságosabb terápiát folytathatnának, ha nem háromhavonta kellene a betegek gyógyszerelését átállítani.
Az év elejére a gyártók felélték tartalékaikat, miközben 2007 utolsó negyedévében a licitek nyomán az árcsökkentés kétharmada már csak öt százalék alatti volt - olvashatók Székely Krisztina megállapításai a Napi Gazdaságban.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Napos, késő nyárias napunk lesz vasárnap
- Három hónapja nem találnak egy...
- Százmilliókat fizettek meg önként a...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Mellár Tamás bejelentette, nem indul...
- Még mindig él a pécsi vásár mítosza,...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Mentesítő busz is közlekedik a Pécsre...
- Pécsett is megkóstolhatjuk...
- Mohács könyékén is erdőlátogatási...