Budapestre látogat ma a finn kormányfő
2010. szeptember 13. hétfő 08:10
Magyarországra látogat ma a finn miniszterelnök, Mari Johanna Kiviniemi. A finn vendég találkozik Schmitt Pál államfővel, Orbán Viktor miniszterelnökkel, Kövér Lászlóval, az Országgyűlés elnökével és Matolcsy György nemzetgazdasági miniszterrel.
Orbán Viktor miniszterelnökkel a finn kormányfő a 2011 első félévében esedékes magyar uniós elnökségről tárgyal, megvitatják az EU- tagállamok gazdaságpolitikájának koordinációját és a versenyképesség növelésének lehetőségeit, valamint beszélnek arról is, hogyan lehet a finn vállalatok magyarországi befektetéseit növelni.
A finn politikus Matolcsy Györggyel és Ésik Róberttel, a Nokia Siemens Networks Magyarország ügyvezető igazgatójával közös sajtótájékoztatót tart a két ország együttműködéséről.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Buszokat, teherautókat ellenőriznek a...
- Egy hónapja hiába keresnek egy 11...
- Orbán Viktor: Magyarország nem enged...
- Nagyon pörgött a Baranya bisztró,...
- A magyar írásbelikkel kezdődnek...
- Késve indul Pécsre a fővárosból egy...
- Gyalogos zarándoklatra hívja a...
- Szakvezetéssel járhatjuk be ismét a...
- Radikálisan csökkent az orvosok és...
- Baranyában is megemlékeztek Isten...

