Brutálisan nőhet a benzin ára januártól
2009. november 01. vasárnap 13:29
Literenként 320-330 forintos benzinárra és 310-320 forintos gázolajárra lehet számítani jövőre, januártól ugyanis emelik az üzemanyagok árába épített jövedéki adót.
Az emelés uniós előírás, ám nem csak ezért drágul az üzemanyag: szakértők szerint jelentősen emelkedni fog a kőolaj világpiaci ára is, így a benzin 25-30 forinttal, a gázolaj pedig nagyjából 15 forinttal kerül majd többe mint jelenleg.
A tavalyi áremelés után idén év elejére jelentősen csökkent az üzemanyagok ára, majd nyáron ismét nekilendült. Legutóbb szerdán emelték 4 forinttal a benzin és a gázolaj árát.
Mivel a jövedéki adót az uniós szinthez kell igazítani, januártól a szomszédos országokban is hasonló üzemanyagár-drágulásra lehet számítani.
atv.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kidőlt fa miatt van teljes útzár a...
- Megtaláltuk Pécs egyetlen...
- Kisboltok zárhatnak be Baranyában -...
- Baranyába is kerül egy új, magasból...
- Árván maradt Kamarás Iván fia
- Hányás- és húgyfoltok, ürülék,...
- Akik várták a nyárias meleget, azok...
- Szomorú húsvétja volt egy pécsi...
- Halálra gázoltak egy idős asszonyt...
- Beszámolt a rendőr-főkapitány Baranya...